כנס המפתחים השנתי של גוגל התקיים בשבוע שעבר והביא איתו הרבה בשורות משמחות. באופן מפתיע, חלק גדול מההודעות וההכרזות היו קשורות למכשירים של אפל.

לא מעט שירותים של גוגל, ביניהם גוגל כרום וגוגל דרייב, הגיעו גם למכשירי ה-iOS (האייפון והאייפד) ומאיימים לקחת את הכתר משירותי אפל הקיימים, iCloud וספארי. כמו רבים אחרים, גם אנחנו לא יכולנו להתאפק ומיהרנו להוריד את דפדפן הכרום כשזה הפך לזמין באפסטור, חנות האפליקציות של אפל. האם גם פה, כמו במחשבים האישיים, הוא יהיה הדפדפן השולט?

לשונית האתרים הפופלריים ביותר בכרום ל-iOS

ברוכים הבאים לעולם יפה יותר

עם כניסתכם לדפדפן, תיפתח בפניכם, בדומה למחשב, כרטיסיית הדפים הכי פופולריים שלכם. החלקת האצבע שמאלה או לחיצה על הלשונית האמצעית בתחתית המסך תעביר אתכם לסימניות שלכם (שמסונכרנות עם המחשב, הרחבה בהמשך), ועוד החלקה שמאלה תעביר אתכם ללשונית המכשירים האחרים, שם תוכלו לראות את הדפים הפתוחים בכל המכשירים שלכם, ולבחור לאילו מהם לגשת.

עוזרת קולית באמת עוזרת 

החדשות הרעות הן שאין את העוזרת הווירטואלית סירי בדפדפן החדש, אבל החדשות הטובות הן שיש חיפוש קולי שעובד בצורה מהירה, נוחה ובעברית.

כל מה שעליכם לעשות הוא ללחוץ על סימן המיקרופון שמופיע בצד ימין של שורת הכתובת ולדבר. הדפדפן יזהה את מילותיכם במהירות רבה ויפתח לכם דף חיפוש בגוגל לערך שאמרתם. כמו כן, בעת הכנסת הכתובת לשורת הכתובת בדפדפן, מעל המקלדת ייתווספו קיצורים רלוונטיים כגון נקודה, מקף, או "com." . לאחר הכנסת שורת הכתובת, הדפדפן יעביר אתכם, לא במהירות מפתיעה, לאתר המבוקש.

הדפדפן לא עובד בצורה מושלמת עם אתרים כבדים ויבצע "צביטה לזום" בצורה מקרטעת, אם כי לא משהו שקשה לחיות איתו.

מחיקת כרטיסיה נוכחית נעשית על ידי מעבר לדף הכרטיסיות הפתוחות ו"זריקתה" של הכרטיסיה הרצויה. על מנת לעבור בין הכרטיסיות הפתוחות תצטרכו להחליק את האצבע מקצהו של המסך (ממש מהקצה) אל עבר הכרטיסיה הרצויה.

סנכרון עם המחשב נוח, מהיר ויעיל

אחד הדברים היותר מלהיבים באפליקציית כרום למכשירי אפל (שלא קיים בספארי) היא האפשרות לעשות סנכרון עם מכשירים אחרים וזו נקודת זכות חשובה עבור גוגל.

בטח קרה לכם לא פעם שגלשתם מהאייפון או מהאייפד ומצאתם כמה כתבות מעניינות ואז כשהגעתם הביתה ורציתם לקרוא אותן בנוחות במחשב הביתי לא זכרתם איפה ראיתם אותן. ברור שיש פתרונות ותמיד אפשר לשלוח את הקישורים שלהן למייל, אבל עם הכרום החדש לא תצטרכו לעבוד כל כך קשה.

לשוניות שפתוחות במכשירים אחרים

הדפדפן כרום מאפשר להתחבר עם חשבון הגוגל שלכם (התחברות נדרשת בכל אחד מהמכשירים שמשתמשים בכרום) והכרטיסיות הפתוחות במכשיר אחד, יעברו אוטומטית לכל שאר המכשירים המחוברים, כך שתוכלו להתחיל עבודה במכשיר אחד ולהמשיך אותה במכשיר אחר (כמובן בדפדפן הכרום בלבד). כמו כן, כל הסימניות שלכם יעברו לכל המכשירים שלכם, דבר שיוצר התאמה מושלמת בין כולם ועבודה נוחה שטרם נראתה כמוהה.

אז מה יש בכרום ואין בספארי ולהיפך? 

לכל אחד מהדפדפנים יש את היתרונות שלו וכל אחד מהיתרונות עובד מצוין. לכרום יש את החיפוש הקולי המדהים ואת הסנכרון המושלם, ולספארי יש את רשימת הקריאה שמאפשרת לכם לשמור כתבות ולקרוא אותן מאוחר יותר ואת ה"קורא" (ה-Reader) שיעלים את כל הדברים המיותרים מהכתבה ויציג בפניכם רק את הטקסט והתמונות שקשורים לאותה כתבה.

עוד יתרון לספארי היא האפשרות לשמור במהירות קישור לאתר על מסך הבית של המכשיר שלכם, בינתיים האפשרות הנוחה הזו לא קיימת באפליקציית הדפדפן כרום. 

ולסיכום, נכון לעכשיו, דפדפן הכרום לאייפון, אייפד ויתר מכשירי אפל, נמצא בשלבים ראשוניים, והוא אינו מושלם. מי שלא חייב את הסנכרון, ומסתדר עם הספארי לא צריך למהר ולהוריד, לפחות לא בשלב הזה. להורדת Google Chrome (מחיר:חינם) – iOS 4.3 ומעלה.

>> לכתבות נוספות באתר TGspot