אייפון (צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL)
יהיה גם אייפון לבן? | צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL

הכל התחיל עם רמז קטן בהשקה של אייפון 4 ומאז שטף השמועות לא פוסק.  עד כדי כך שחלקן אפילו שוללות אחרות ולא תמיד אפשר למצוא ביניהם קשר הגיוני. בין שדרוג קטן ולא משמעותי ועד מהפכה של ממש, נשתדל להזכיר לכם את מרביתן לפני ההשקה המתוכננת (אולי) אוקטובר הקרוב: 

נתחיל בינואר כאשר היתה לדגם החדש מקלדת פיזית והוא הגיע ללא כפתור ה'בית' העגול. בפברואר כבר היה לו מסך גדול של 4 אינץ' ומעבד חדש.

במרץ הבטיחו לנו עיצוב כמו של האייפד, מעבד כפול ליבה, תמיכה ב'תקשורת שדה קרוב', אנטנה חדשה ואת ההשקה שלו דחו מספטמבר לאוקטובר.

חודש אפריל התחיל עם דיווח על בעיות בשרשרת האספקה של הדגם החדש, המשיך עם אישורים למסך גדול יותר, מצלמה גדולה יותר ומועד השקה בחודש ספטמבר, אוקטובר, נובמבר או אפילו תחילת שנת 2012

מאי התחיל חלש עם שיפורים לא משמעותיים, התחזק עם מסך מפותל והסתיים בעיצוב חדשני. ביוני כבר הבטיחו לנו מגוון פיתוחים שכללו גרסה חדשה למערכת ההפעלה (מספר 5), דגם זול למדינות מתפתחות (4S), פלאש למצלמה וגם עדכנו את מועד ההשקה לספטמבר.

חודש יולי נפתח עם כמה ידיעות חמות מאוד. הבטחה לאייפד 3 במקביל לאייפון החדש, הזמנה מוקדמת של לקוחות ל-15 מליון מכשירים, הוראה של אפל ליצרנים להתכונן להשקה עם 25 מליון יחידות,  ידיעה שחברת הסלולר AT&T שוכרת מומחי מכירות של אפל לחודשים אוגוסט – ספטמבר, עיצוב חדש, פחות משקל, יותר מהירות ומעטפת פלסטיק במקום זכוכית.

אחר כך דווח כי אפל עלולה להשיק שני מכשירי אייפון האחד אייפון 5 והשני אייפון 4S שיהיה הגרסה היותר זולה והפשוטה של הדגם העתידי.

בימים האחרונים שוב מתגבר הבאז סביב אייפון 5, ושוב עולה שאלת תאריך ההשקה שלו. נכון לעכשיו חודש אוקטובר מתגלה כאופציה הכי סבירה להשקה אך כמובן אין שום אישור מסטיב ג'ובס או מבכירי אפל אחרים. 

במקביל, באתר 9to5mac עלתה תמונה שצולמה במקרה ברכבת בסן פרנסיסקו, בה נצפה עובד אפל מתנסה במה שנראה כמו האייפון החדש כשהוא דק יותר ועם מסך גדול יותר.

אין תמונה
האם זה אייפון 5? לא בטוח

>> מה עושה עז בחנות של אפל? קליק תגלו

>> וגם: לפרוץ למכונית באמצעות סמס - זה אפשרי