האייפון והכוויה בשד שגרם (צילום: Nick Obank)
האייפון והכוויה שגרם בשדה של דיון באקסטר | צילום: Nick Obank

שינה בקרבת-יתר לסמארטפון אינה רעיון טוב, כפי שהוכח השבוע פעם נוספת בבריטניה, לאחר שאישה צעירה נכוותה בשדה ממכשיר האייפון שלה.

דיון באקסטר, בת 24 מהעיירה פארפליט שבמזרח בריטניה, נרדמה על מיטתה כשלצידה מכשיר האייפון 4 שלה, שהיה מחובר למטען. בבוקר למחרת היא התעוררה בכאב וגילתה כי המכשיר, שהתחמם מאוד בזמן שישנה, גרם לה לכוויה באורך כ-13 סנטימטר בשד השמאלי.

"אני ישנה בערום והסימן האדום הגדול הזה ירד לכל אורך צד אחד (של החזה), עד הפטמה", היא סיפרה לעיתון הסאן. "כשנגעתי בטלפון, הוא היה חם. לא יכולתי להרים אותו".

באקסטר אושפזה בבית חולים והרופאים ניסו לטפל בכוויה בעזרת משחות אנטיביוטיות. למרות זאת, מאוחר יותר הזדהם הפצע ועתה חוששת באקסטר כי אם תבחר להוליד ילד נוסף לא תוכל להניקו.

כזכור, באקסטר אינה הראשונה שנכווית מאייפון - תרתי משמע. בשנת 2010 דיווח אחד מהרוכשים הראשונים של אייפון 4 כי סבל מכוויות בידו בעקבות התלקחות המכשיר. בפברואר השנה נאלצה צעירה בת 14 מארה"ב להתפשט בכיתה, לאחר שהאייפון 5c שלה התלקח בכיסה האחורי וגרם לה לכוויות מדרגה שנייה. במקרים נוספים שאירעו בשנים האחרונות התפוצצו מכשירים של אפל וסמסונג וגרמו לנזקים בדרגות שונות, בדרך כלל לרכוש בלבד.

יש לציין כי במקרה זה, בניגוד לרוב המקרים מסוג זה, המכשיר עצמו לא נשרף.