אייפון 6 שרד את הנפילה האולטימטבית אחרי שנשלח לגובה של קצת יותר משלושים קילומטר - ומשם נזרק חזרה לכדור הארץ. צילומים מדהימים מציגים את המכשיר מרחף לעבר החלל בעודו מחובר לבלון אוויר, ונחשף לרוחות חזקות בעוצמה של 112 קמ"ש וטמפרטורה מקפיאה של 61- מעלות צלזיוס.

הבחינה המצליחה נעשתה כחלק מניסיון פרסומי של חברת Urban Armor Gear מקליפורניה, ארה"ב, שמייצרת את המגן של הטלפון הנייד. בסרטון, שצולם על ידי החברה, ניתן לראות שלמרות שהטלפון נכבה במהלך המבחן בשל הטמפרטורות הקיצוניות, אבל בכל זאת אפשר היה להשתמש בו - למרות לא היה לו מגן מסך. החברה שלחה את האייפון לחלל מחובר למתקן עם שתי מצלמות גו פרו, ג'י.פי.אס, בלון אוויר - שהזניק אותו לגובה, ומצנח שנועד לייצב את הנחיתה של הטלפון (ולמנוע ממנו להפוך לכלי נשק קטלני מהשמיים).

זריקת אייפון 6 מהחלל (צילום: youtube Urban Armor Gear Inc)
האייפון 6 עם המגן החזק בחלל בגובה של 30,784 מטר | צילום: youtube Urban Armor Gear Inc

עד כה, הסרטון גרף כבר מעל ל-1.3 מיליון צפיות ביוטיוב והוא מציג כאמור את הניסוי שהוזנק בארמון צ'ירק בצפון ווילס, אנגליה, ביום אפרורי וגשום בנובמבר. המתקן נראה עולה בין ענני הגשם אל עבר השמש ותופס גובה בזמן שהטמפרטורות סביבו צונחות. ברגע שהוא הגיע לגובה שיא, הבלון נותק מהמתקן והטלפון נראה נופל במהירות לעבר כדור הארץ.

המצנח לא הצליח לווסת לחלוטין את המתקן והצילומים מראים את המתקן מתנועע בפראות בזמן הירידה. לבסוף, האייפון נפל בשדה במרחק של כ-20 ק"מ מנקודת ההמראה, בנחיתה לא קלה במיוחד אשר שברה את המתקן אבל הותירה את האייפון נטול פגע. סטיב ארמסטרונג, המייסד של Urban Armor Gear אמר אחרי המבחן על פי הדיווח של הדיילי מייל, "המגנים שלו כבר עומדים בסטנדרטים צבאיים של נפילות, אבל עכשיו אנחנו יכולים להגיד רשמית שהם גם נבחנו בחלל".