אין תמונה
תודה, אייפון. חיי הסטודנט כרגע הפכו למאושרים הרבה יותר בזכותך

אם אתם מסוג האנשים שלא ממש מתלהב ממשחקים (על האייפון או כל מכשיר אחר), וכל עניין הפרודוקטיביות לא מדבר אליכם, ואתם לא ממש אוהבים לקרוא ספרים על מסך קטן, ואתם ממש, אבל ממש לא צריכים את האייפון בשביל להיות יצירתיים, אתם בוודאי תוהים אם יש לכם מה לעשות בכלל עם האייפון.

ובכן, קרוב לוודאי שכן, כי לא משנה מה אתם כן רוצים לעשות – לאייפון יש את האפליקציה עבורכם. לא מאמינים? קחו דוגמה רלוונטית מהחיים: לימודים. בין אם אתם נבחנים לתיאוריה כדי לקבל רישיון, לומדים לפסיכומטרי או נמצאים לפני קבלת התואר וצריכים כלי שיעזור לכם לשנן חומר – האייפון יכול גם לעזור לכם. בחנות האפליקציות של האייפון יש לא מעט יישומים שיכולים לעזור לכם, ולא משנה מה אתם צריכים ללמוד.

ללמוד לתיאוריה בעזרת מבחנים

האפליקציה הטרייה הזאת, "מבחני תיאוריה", היא פרי פיתוח ישראלי כמובן. האפליקציה תעזור לכל מי שצריך להתכונן למבחן התיאוריה המרושע: היא מספקת לכם הדמיית מבחן מלאה, ועושה את זה עם הרבה מאוד חן וביעילות רבה. ברגע שהתחלתם מבחן חדש יש לכם 40 דקות לענות על 30 שאלות. האפליקציה תשאל אתכם שאלות בתחום התמרורים, הבטיחות, חוקי תנועה והכרת הרכב – בדיוק כמו במבחן האמיתי. לכל שאלה יש ארבע תשובות אפשרויות וכמו בכל מבחן אמריקאי יש רק תשובה נכונה אחת ושלוש תשובות שיגרמו לכם לפקפק בכל מה שאתם יודעים.

בסוף המבחן האפליקציה תציג לכם את התשובות הנכונות ותוכלו לקבל מידע מורחב על כל אחת מהשאלות שנשאלתם. זהו יתרון גדול מאוד לקבל את המידע הרלוונטי מייד, בניגוד לחיפוש בספר תיאוריה אחרי התמרור או החלק ההוא ברכב שזה עתה נכשלתם בזיהוי שלו.

אין תמונה
האייפון מקצר לכם את הדרך לרישיון. אפליקציית "מבחני תיאוריה"

לאפליקציה יש עוד יתרון אחד – מבחנים בהתאמה אישית. אם אתם מומחים בתמרורים, אבל חלשים בחוקי התנועה והכרת הרכב, תוכלו לבקש מהאפליקציה שתיצור עבורכם מבחנים הכוללים שאלות בתחומים אלו בלבד. כך תוכלו לעבור על שאלות וללמוד בצורה ממוקדת ונכונה יותר לכם. אין לי ספק שאם תצליחו לעבור את המבחנים שהאפליקציה הזאת מציגה לכם, התיאוריה האמיתית תעבור לכם בקלות רבה מאוד.

מחיר: 0‪.‬99$

ללמוד עם לינדה מ-Lynda‪.‬com

אם אתם רוצים ללמוד משהו: צילום, עיצוב, שימוש בפייסבוק או ב-ebay, תכנות לאייפון, או על הדרך הטובה ביותר להשתמש בטוויטר כדי לפרסם את עצמכם, אתם רוצים לעבוד עם Lynda. מדובר באתר ובו אלפי הדרכות וידיאו המועברות על ידי אנשי מקצוע מובילים. המודל העסקי של Lynda הוא זה של מנויים. אתם משלמים על מנוי חודשי או שנתי ובתמורה יש לכם גישה ללא הגבלה לכל הדרכה. תחשבו על זה: החלטתם ללמוד פוטושופ, אבל פתאום גיליתם את נפלאות הצילום ורציתם להרחיב את הידע שלכם בתחום? אין בעיה, אתם לא צריכים לשלם על עוד קורס. בתמורה לאותו סכום שכבר שלמתם על קורס בן 11 שעות של פוטושופ, תוכלו לקבל קורס נרחב מאוד על צילום דיגיטלי.

אין תמונה
איפה שלא תהיו, תוכלו לקבל הדרכה על כל מה שתרצו. אפליקציית Lynda

כמובן שיש בעיה. הגישה ל-Lynda, בניגוד לטענה הפרסומית שלהם, היא גישה מוגבלת. אתם חייבים לשבת מול מחשב כדי לצפות בקורסים. אם אתם מסתובבים מחוץ לבית, נמצאים בנסיעה ארוכה ברכבת או תקועים בבית קפה לשעה עד הפגישה הבאה שלכם אתם לא יכולים לשבת וללמוד. אלא שאז הגיח לעולם היישום לאייפון וכל אותם אלפי קורסים זמינים באמת מכל מקום ובכל זמן.

האפליקציה עצמה ניתנת להורדה ללא תשלום, ומאפשרת גם להתנסות בקטעים מכל ההדרכות. ניתן לגשת לחומרים באתר של Lynda‪.‬com גם מרשת אלחוטית, אך גם מרשתות 3g ולבחור גם באיכות הווידיאו בהתאם לחבילות הגלישה שלכם.

עלות המנוי ב-Lynda היא: $25 למנוי חודשי רגיל, $37‪.‬50 למנוי חודשי עם גישה לקבצי תרגול, $250 למנוי שנתי, $375 למנוי חודשי עם גישה לקבצי תרגול.

עלות האפליקציה: חינם.

פסיכובאלי

אין תמונה
העיצוב לא מדהים, אבל האפליקציה הזאת נותנת לכם את כל הכלים ללימוד פסיכומטרי. פסיכובאלי

אם אתם לומדים לפסיכומטרי וצריכים עזרה בלימוד ושינון המילים בעברית ובאנגלית, תוכלו לעשות זאת עם האייפון. כמו עם מבחני תיאוריה גם פה תוכלו לייצר מבחני דמה, או לבחור לסנן מילים שאתם מכירים כדי להתרכז במילים המוכרות פחות (חשוב לציין שאין קשר בין המפתחים של שתי האפליקציות).

הממשק של אפליקציית פסיכובאלי לא יפיל אתכם מהכסא (יש סיכוי שהוא פשוט ידכא אתכם), אבל נראה שכמעט בלתי אפשרי למצוא אפליקציה ישראלית בה מישהו מתייחס למראה הכללי של הממשק (במילים אחרות, אפליקציות ישראליות הן מכוערות). עצוב, אבל נכון. אם תצליחו להתגבר על המראה הלא אסטטי של האפליקציה תגלו שכל החומר הרלוונטי נמצא שם, יחד עם המון כלים שישפרו את איכות שינון החומר. יש למשתמש שליטה כמעט על כל משתנה בין אם זה טווח אותיות, זמן לכל שאלה, רמת קושי ועוד.

מחיר: ‪$‬1‪.‬99 לכל אחת מהשפות (עברית או אנגלית).

לשנן חומר לכל מבחן בעזרת Mental Case

מנטל קייס הזאת החלה את דרכה על המק, והיתה בין הראשונות שהגיעו לחנות האפליקציות. מדובר באחד הכלים היעילים ביותר בתחום הלימודים, אשר מבוסס על הרעיון של "כרטיסי זיכרון" (Flashcards). לא שמעתם על הדבר הזה בחיים? חבל. הרעיון פשוט. אם אתם צריכים להתכונן למבחן בכימיה אתם לוקחים פתק או כרטיס. על צידו האחד כותבים נוסחה, על צידו השני את המשמעות שלה. מייצרים עשרות כרטיסים כאלו ואז שולפים באופן אקראי כרטיסים ומנסים לענות על השאלות. היתרון של שינון החומר בצורה הזו הוא ברור – אתם מאלצים את המוח שלכם להתמודד עם מידע בצורה אלינארית ובכך לחזק את היכולת שלו לזכור באמת את החומר.

אין תמונה
זוכרים את כרטיסיות הלימוד? אפליקצייה "מנטל קייס" הופכת אותן לנחלת העבר

אפשר ללמוד כל דבר עם הכרטיסיות האלו:

היסטוריה – הדביקו תמונה של אישיות חשובה על צד אחד וכתבו את שמה וביוגראפיה של שורה או שתיים בצד השני.
גיאוגרפיה – כתבו שם של מדינה על צד אחד, ואת התוצרת החשובה ביותר של אותה מדינה בצד השני.
רפואה – הצמידו תמונה של איבר, וכתבו את תפקידו.
הבנתם את הרעיון.

אז מה הרעיון של האפליקציה? פשוט. למה להתעסק עם מדיה ישנה ודי אומללה כמו כרטיס נייר כשאפשר לעשות הרבה יותר מזה בעזרת מכשיר שמציג יותר מסוג מדיה אחד. תוכלו לייצר לכם כרטיסיות באייפון ולהוסיף תמונות, קטעי קול או טקסט. תוכלו להקליט את עצמכם מדברים כדי להוסיף לכרטיסיה. דרך האפליקציה יש לכם גישה למאגר של עשרות אלפי כרטיסיות דרך האתר flashcardsexchange‪.‬com, שם תוכלו לייתר כרטיסים על מחשבי פי.סי.

ברגע שבחרתם את הכרטיסיות שלכם וארגנתם אותם לסט תוכלו להפעיל את המבחנים. האייפון ייצור מצגת שקופיות שסדר הכרטיסיות בה משתנה בכל פעם שתפעילו אותה. האפליקציה נותנת לכם בכף היד את אחת משיטות הלימוד הטובות ביותר, בלי הצורך לסחוב עשרות כרטיסיות לכל מקום.

מחיר: $2‪.‬99

>> רוצים עוד? קבלו: המדריך המלא ללימודים באייפון
>> לכל הכתבות במדור
כל העדכונים הכי חמים באקטאוליה, ספורט, בידור וכלכלה - עכשיו באייפון שלכם