הדור הבא של הסמארטפונים מבית המותגים הגדולים בעולם מתחיל הערב, בחשיפת גלקסי נוט 5 של סמסונג, וצפוי להמשיך בחודש הבא בתערוכת IFA בברלין ובמקביל באירוע שמתכננת אפל לפי השמועות באותו שבוע בקליפורניה. נכון לרגע זה, לא נראה שהסמארטפונים שנראה בזמן הקרוב יהיו שונים בהרבה מאלה שראינו עד עכשיו - אבל למעצב מרטין האייק זה לא מפריע לתכנן במקום אפל אייפון בעל שני מסכים.

גאראקיי-פון - אייפון בתצורת צדפה
גאראקיי-פון - אייפון בתצורת צדפה

הקונספט החדש שהציג השבוע האייק באתר שלו שואב השראה מהפופולאריות של מכשירי הצדפה במדינות מזרח אסיה בכלל ויפן וצפון קוריאה בפרט. במדינות אלה יוצאים בשנים האחרונות יותר ויותר מכשירים בתצורה הנפתחת ("פליפ") ובשבוע שעבר אף חשפה LG מכשיר ראשון מסוג זה מזה כ-8 שנים שיימכר גם בארה"ב.

"גאראקיי-פון", כפי שהוא מכונה, מזכיר בעיצובו את אייפון 6 - אך כולל לוח פלסטיק דק הנראה במבט ראשון כמו כיסוי, בעוד למעשה הוא כולל שני מסכים. מצידו האחד נמצא מסך מגע גדול, שהוא המסך הראשי של המכשיר בפתיחה, כאשר המסך שנמצא בחלק התחתון משמש כמקלדת ומשטח מגע. מצידו החיצוני של החלק הנפתח מסך קטן נוסף להצגת התראות.

גאראקיי-פון - אייפון בתצורת צדפה
גאראקיי-פון - אייפון בתצורת צדפה

אפל, מצידה, לא עובדת כנראה על מכשיר כזה, אך אם תסרב התצורה הזו לדעוך במזרח הרחוק ותעשה קאמבק בעולם המערבי ייתכן בהחלט שחברות אחרות יוציאו מכשירים המבוססים על הרעיון של האייק.