iOS 6 (צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL)
החל מהערב היא בישראל: iOS 6, מערכת ההפעלה החדשה לאייפון ולאייפד | צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL

כשלושה חודשים לאחר ההכרזה הרשמית ושבוע אחרי חשיפתו של אייפון 5, חברת אפל משיקה הערב (ד'), את הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה הסלולרית שלה, iOS 6 הכוללת למעלה מ-200 חידושים ופיצ’רים שונים. המערכת תושק בישראל ותהיה זמינה להורדה החל מהשעה 20:00, ומיליוני משתמשים יוכלו להוריד ולשדרג את מכשירי ה-iOS שלהם באופן אוטומטי “דרך האוויר”, או להורדה בתוכנת האייטיונס. מי שייהנה מהחידושים הם לא רק בעלי אייפון 4S ואייפון 5, אלא כלל בעלי מכשירי האייפון החל מגרסה 3GS, מכשירי האייפד 2, האייפד החדש והאייפוד טאץ’ דור רביעי.

עדכון אפליקציית פייסבוק
אינטגרציה עם פייסבוק

בין החידושים ניתן למצוא את השילוב של פייסבוק במערכת כך שבדומה לתמיכה בטוויטר שנוספה בגרסה הקודמת, יש לנו אפשרות לשתף כמעט כל דבר ישירות לפייסבוק: החל מסרטון ביוטיוב, לינק לכתבה שקראנו דרך הדפדפן ספארי, תמונה מגלריית תמונות, אפליקציות מהאפסטור (ואפילו לעשות לייק!) והחשוב מכל - לכתוב סטטוס ישירות דרך מרכז ההתראות.

לדפדף באוף-ליין

דפדפן הספארי של אפל עדיין נשאר זריז להפליא, וב-iOS 6 הוא קיבל אפשרות לסנכרן את הלשוניות שגלשנו בהן, כך בדומה לדפדפן הכרום של גוגל, ניתן לעבור ממכשיר למכשיר ולהמשיך לגלוש מהיכן שעצרנו.

גם סירי התעדכנה ונוספו לה מספר יכולות חדשות, כמו האפשרות למצוא לנו סרט בקולנוע הקרוב לביתנו, תוצאות ספורט מקומיות (בארה”ב), הפעלת אפליקציות, כתיבת סטטוסים וכן נוספו שפות חדשות, כרגע ללא עברית.

נא לא להפריע ב-iOS 6
"נא לא להפריע" - הפיצ'ר שינתק אותנו מההתראות

פיצ’ר חביב שרבים ימצאו שימושי הוא המצב “נא לא להפריע”, אשר יאפשר לבטל את כל ההתראות, הודעות, שיחות ועוד בזמן שנרצה, זאת כדי למנוע היסח הדעת או צלצול שיכול להפריע.  נוכל גם לשלוט בתקופת הזמן שהמצב יפעל, כולל אפשרות לבחור אנשי קשר שכן אנו מעוניינים להמשיך לקבל מהם התראות.

רענון כללי

חלק מהיישומים המובנים של אפל (גם באייפון וגם באייפד) קיבלו ממשק חדש ומרענן, כמו החייגן, נגן המוזיקה, כל החנויות של אפל (ה-App Store, iTunes וכמובן ה-iBookStore), מזג האוויר, מפות והמצלמה חודשו לגמרי והם נראים אחרת.

המפות של אפל
מעכשיו תופיע באייפון רק אפליקציית המפות של אפל במקום זו של גוגל. בהצלחה

אפליקציה שנוספה בגרסת ה-iOS 6 היא אפליקציית המפות, זו שמחליפה למעשה את אפליקציית המפות של גוגל שהייתה עד כה. האפליקציה החדשה מאפשרת ניווט מלא (כולל עדכונים ודיווחים בזמן אמת על עומסי תנועה), תוך כדי זה שהיא מזהה מקומות חיוניים בדרך (רק בארה"ב: תחנות דלק, רשתות מזון) וממליצה לכם עליהם. כמו כן, היא משולבת עם סירי כך שזו גם תדע לעשות בה שימוש נכון לפי הבקשות שלנו וגם כוללת תצוגה מרהיבה בתלת מימד.

בישראל, שירות המפות יפעל כמעט במלואו ויכלול הצגת מפות סטנדרטית, תצוגת לווין, הוראות הגעה ליעדים וחיפושים מקומיים באזור המיקום שלכם אחר נקודות עניין שונות, אך לא יכלול הצגת ביקורות לבתי עסק מקומיים ותמונות. פיצ'ר הצגת מבנים בתלת מימד לא יפעל בשלב זה בישראל וכך גם התראות על מצב התנועה ופקקים.

האפשרויות החברתיות במערכת בהחלט התרחבו, אם זה פייסבוק או טוויטר, וכעת גם האפשרות החדשה לשתף את התמונות שלנו. במספר לחיצות נוכל לבחור תמונה מגלריית התמונות שלנו במכשיר, ולשתף את התמונה עם בעלי מכשירי iOS אחרים. כך לדוגמה, ניתן יהיה לשתף את התמונה עם החברים מיד לאחר צילום תמונות משפחתיות, כשהנמען יוכל להגיב, לתת לייק ועוד, באופן מיידי.

את העדכון תקבלו ישירות למכשיר האייפון/אייפד/אייפוד טאצ' שלכם החל מהערב ובמהלך הימים הקרובים וכל מה שיהיה עליכם לעשות הוא לאשר את ההתקנה.

אם אתם לא יכולים לחכות תוכלו לבקש את העדכון מאפל: לשם כך כנסו לאייטיונס-הגדרות-עדכון תוכנה והיא (ככל הנראה) תחכה לכם שם. 

>> איזו מערכת הפעלה טובה יותר: של האייפון או של הגלקסי?

>> לכתבות נוספות באתר TGspot