אין תמונה
"שינוי שינוי שינוי. איך אפשר לעמוד בקצב? ברגע שקונים מוצר חדש הוא הופך לישן בתוך חמישה חודשים"

דיווח חדש של אתר הטכנולוגיה הגדול טקראנץ' מעורר זעם בקרב משתמשי אייפון. לפי הדיווח אפל מתכננת להקטין בצורה ניכרת את המחבר של אייפון 5 (השקע בתחתית המכשיר שמחבר אותו למטען, תחנות עגינה ואביזרים אחרים), ובמקום 30 פינים שהיו עד היום, תשיק מכשיר עם 19 פינים בלבד. במילים אחרות חריץ החיבור של המכשיר יהפוך לקטן וצר יותר.

המשמעות המיידית של השינוי, כך גם ציינו טקראנץ' בדיווח היא שכל ההתקנים ואביזרי האייפון, המטענים, תחנות העגינה ועוד מוצרים, שלעתים עולים מאות דולרים, פשוט יהפכו למיושנים ולא שימושיים. "השינוי ללא ספק יעורר הלם בעולם האביזרים לאייפון", כתבו בטקראנץ' וצדקו.

גולשים רבים הגיבו לידיעה בתמיהה וזעם. גולש אחד כתב: "תשאירו את המחבר באותו הגודל ואני קונה את האייפון הבא כי הוא יתאים לתחנות העגינה שכבר שיש לי. תחליפו את הגודל של המחבר, ואין שום סיבה שאקנה יותר מוצרים של אפל", אחר כתב: "סטיב ג'ובס היה אומר 'לא' לרעיון הזה. זאת לא הזדמנות ליצרנים של אביזרי אפל, זאת הזדמנות לסמסונג".

גולש אחר הגיב בזעם: "כמה עוד? האייפד 2 שלי עוד לא בן שנה ובעיניים של אפל הוא כבר מיושן. הם שודדים אותנו – שינוי שינוי שינוי. איך אפשר לעמוד בקצב? ברגע שקונים מוצר חדש הוא הופך לישן בתוך חמישה חודשים. זה הפך לבדיחה".

למרות התגובות השליליות היו גם חלק מהגולשים שהאמינו שאפל תציע מתאם שיאפשר לחבר את אייפון 5 לאביזרים הקיימים. סביר להניח שהוא גם יעלה כמה עשרות דולרים.

נציין כי למרות שמדובר בשמועה בלבד, לטקראנץ' יש היסטוריה ארוכה של דיווחים מדויקים. נראה שהשינוי הפעם נובע ממגבלות הגודל, מה שרומז גם כי אייפון 5 מתוכנן להיות דק יותר מקודמו.

>> גלקסי S3 התלקח ונשרף

>> צפו: ההוכחה שמיקרוסופט העתיקה את האייפד של אפל