אם אתם אוהבים את סדרת מכשירי האייפון ומצפים בנשימה עצורה ל"אייפון 8" או "אייפון X" שצפוי היה להגיע השנה לכבוד חגיגות עשור לסדרה - אולי כדאי שתנשמו עמוק ותכוונו מחדש את הציפיות. כי הכיוון הנוכחי מצביע על כך שיכול להיות שהמכשיר המצופה הוא לא מה שחשבתם.

אתר תעשיית האלקטרוניקה הטייוואנית DigiTimes מדווח כי חברת TPK, ספקית חיישני המגע למסך ה-3D Touch של האייפון, תתחיל לייצר חיישן מותאם למסכי ה-OLED של דגם העשור רק ברבעון האחרון של השנה. המשמעות היא שאין סיכוי שהרכבת המכשירים תסתיים במסגרת חלון ההשקה הרגיל של האייפון - חודש ספטמבר.

לא רק שהחיישנים לא החדשים לא יגיעו בזמן - הם גם צפויים לעלות 66% יותר מהקודמים. כשהנתון הזה מצטרף למחירים גבוהים יותר של שכבת התצוגה עצמה, מנגנון הטעינה המהירה ומנגנון הטעינה האלחוטית שעדיין נמצא בפיתוח - המסקנה היא שיש סיבה טובה לשמועות לפיהן האייפון הזה יעלה מעל 1,000 דולר.

כרגע לא ברור כמה מגבלות כאלו צפויות לדחות את השקת "אייפון 8" או "אייפון X" - שני הכינויים המשוערים של המכשיר - אך בפורבס כבר מצוטטות הערכות כי אפל ממילא לא ממתינה לו ומתכוונת להשיק בספטמבר מכשירים אחרים - אייפון 7s ו-7s פלוס. שני אלה יהיו שדרוגים קלים בלבד לאייפון 7 ואייפון 7 פלוס.

אם מחברים את כל זה יחד, ברור למדי שאייפון 8, או X, לא יהיה עוד מכשיר בסדרת האייפון, אלא מעין גרסת אספנים יוצאת דופן, שאולי כלל לא תימכר באופן המוני, אלא באופן מצומצם יותר.