כולם כבר יודעים שהאייפון, הגלקסי ושאר הסמארטפונים עולים לחברות הרבה פחות מכפי שאנחנו משלמים עליהם בפועל. אך האם עלה בדעתכם אי פעם להרכיב מכשיר בעצמכם ולנסות ליהנות מהעלויות הנמוכות לכאורה של החלקים? זה מה שעשה סקוטי אלן, מהנדס אלקטרוניקה מארה"ב, אשר הצליח להרכיב מכשיר אייפון שלם בעצמו.

הכל התחיל בהתערבות של אלן עם חובבי אלקטרוניקה בסין, בה הוא מבלה את רוב זמנו בחיפוש אחר אתגרים. "ישבתי עם חברים מושבעי אלקטרוניקה כמוני ואחד מהם שאל אם אני יכול להרכיב אייפון כזה בעצמי, ומיד נענתי לאתגר בחיוב", כך סיפר. "נסעתי לכל השווקים בסין על מנת לקנות מרוכלים את כל חלקי האייפון ולהרכיב אחד בעצמי".

האייפון שנבחר לבנייה הוא 6s. לדברי אלן, הוא בחר בדגם הקודם של האייפון בגלל שזהו המכשיר שברשותו, כך שיהיה לו קל יותר. כמו כן, הוא הסביר שהאייפון 7 הושק רק בספטמבר האחרון ולא בטוח שמוכרים כבר חלקי חילוף שלו, וגם אם כן – סביר להניח שהם יקרים משמעותית מחלקים של הדגמים הקודמים.

עוד ב-TGspot:
דיווח: סמסונג ביטלה ברגע האחרון כוונה לשלב בגלקסי החדש מצלמה כפולה
הקופסה הקטנה הזו היא מחשב שולחני ב-85 דולר בלבד

לצורך הבנייה, הצטייד אלן במסך מקורי, אותו רכש מאחד הסוחרים, מסגרת אלומיניום וגב בצבע "זהב אדום", סוללה שלטענתו עלתה כ-5 דולר ולוח אם מקורי גם הוא, מאייפון שנמסר לתיקון. הוא ציין כי רכש את לוח האם יחד עם חיישן טביעת האצבע כיחידה אחת, מפני שהחיישן של אפל מקודד כך שלא יעבוד אם מחליפים אותו שלא במעבדה של החברה.

סך כל החלקים עלה לו לדבריו כ-300 דולר - מחיר זול למדי לכאורה – אך בתוספת המסע המחיר הגיע לכ-1,000 דולר. לשם השוואה, אייפון 6s בדגם הבסיס הנמכר כיום (32 גיגה) עולה 549 דולר, אך מגיע עם אחסון כפול מזה של אייפון 6s המקורי שאת החלקים שלו רכש אלן (16 גיגה).

לסיכום, כשנשאל איך הוא מסכם את המסע מנקודת מבטו, אמר: "היה כיף. ללא ספק אעשה זאת שוב אם יזדמן לי".

הכתבה התפרסמה במקור באתר TGspot