מכשירי אייפון 13 יושקו בסתיו הקרוב, ומפיצי השמועות מתחילים להתניע: לפי המדליף מקס וויינבאך, המכשירים הבאים יכללו מסך 120 הרץ עם תצוגת Always-On, שתאפשר להתבונן בשעה ובהתראות שלכם גם כשאתם לא משתמשים במכשיר. זאת, לצד גימור מט בגב המכשיר (שקיים כיום רק במכשירי פרו ופרו מקס), מגנטים חזקים יותר עבור מנגנון ההטענה MagSafe ושיפור נוסף במערך הצילום.

וויינבאך פרסם את הפרטים אתמול (ראשון) בערוץ היוטיוב EverythingApplePro. לפי ההדלפה, המגנון שבו תשתמש אפל כדי ליצור תצוגת Always-On יהיה דומה לזה שראינו בשעונים החכמים החל מסדרה חמש. מדובר בתכונה שקיימת כבר במכשירי דגל רבים עם מערכת ההפעלה אנדרואיד ומסך OLED, שמאפשר להדליק פיקסלים ספציפיים. אפל כללה לראשונה מסך OLED באייפון X שהושק בסוף דצמבר 2017, ומאז רוחשות השמועות בנושא.

אז מה עוד צפוי באייפון 13? לפני השקת דגמי אייפון 12 דווח שאפל נאלצה לוותר על שדרוג ל-120 הרץ בעקבות ההשפעה של קישוריות 5G על סוללת המכשיר. כעת וויינבאך טוען שדגמי אייפון 13 פרו ופרו מקס אכן יכללו תצוגת ProMotion, כפי שניתן למצוא כיום באייפד פרו. בנוסף, המגנטים המפעילים את מנגנון MagSafe צפויים להיות חזקים יותר; העדשה האולטרה-רחבה תקבל שדרוג; ומצב Portrait, ששימש עד כה לצילומי סטילס, יורחב ויתאפשר גם בצילום וידאו.

לא מדובר בשמועות היחידות הנוגעות למכשירים העתידיים. לפני חודש פרסמה סוכנות הידיעות בלומברג שאפל עשויה להחזיר את חיישן טביעת האצבע ולהסיר את שקע הטעינה בסדרת הדגמים