ענקית מוצרי האלקטרוניקה  אפל חשפה בסוף השבוע שעבר לא רק דגמי אייפד חדשים, אלא גם מוצר נוסף, שעורר הרבה פחות תהודה תקשורתית, אבל עשוי לטמון בחובו בשורות רעות עבור חברות הסלולר. יחד עם מחשב הטאבלט החדש, אייפד אייר 2, יוכלו מעתה לקוחות אפל לרכוש גם גירסה סלולרית של הטאבלט הכוללת את כרטיס הסים (SIM) החדש של החברה, "אפל סים", דיווח אתר חדשות העסקים Quartz.

אייפד מיני 3 (צילום: Apple)
צילום: Apple

כרטיס סים, מעגל מודפס על כרטיס פלסטיק קטן המותקן במכשירי סלולר, מתוכנת לעבוד רק עם ספק סלולר אחד, וכאשר רוכשים מכשיר סלולר, מותקן בו כרטיס סים שמאפשר לו להתחבר רק לרשת של ספקית הסלולר שעמה יש לבעל המכשיר חוזה.

אולם אפל מעוניינת לשנות את היחסים בין בעלי מכשירים לספקיות הסלולר. כרטיס הסים של אפל מאפשר להחליף ספקיות סלולר בכל רגע, חוסך את הצורך להתחייב לחוזה תקופתי עם ספקית מסוימת, וגם לא מחייב את הלקוח לרכוש אייפד או כרטיס סים ישירות מספקיות הסלולר.  

"אפל סים החדש שמותקן בדגם אייפד אייר 2 עם חיבור סלולרי, מעניק לך את הגמישות לבחור בין מגוון תוכניות קצרות מועד של ספקיות סלולר מובחרות בארה"ב ובבריטניה, ישירות דרך האייפד שלך", נכתב באתר האינטרנט של אפל. "אז מתי שאתם רוצים, באפשרותכם לבחור את התוכנית המתאימה ביותר עבורכם - ללא כל התחייבות ארוכת טווח. וכאשר אתם נוסעים, תוכלו לבחור בתוכנית של חברת סלולר מקומית למשך הנסיעה".

כאשר מדובר במכשיר כמו אייפד, ההשלכות של אפל סים על ספקיות הסלולר לא צפויות להיות משמעותיות. אולם במקרה שאפל תתחיל לספק את כרטיס הסים החדש שלה גם לאייפון, הדבר יהיה בבחינת חדשות רעות לחברות הסלולר. במצב זה, צרכנים עשויים להסכים לשלם את המחיר המלא של מכשיר אייפון חדש כדי לחסוך בהמשך כסף בזכות האפשרות להחליף ספקיות ולמצוא את התוכניות הזולות ביותר עבורם.

כתוצאה מכך, יתכן שחברות הסלולר יאלצו להציע תמריצים נוספים מלבד מחירים זולים כדי לשכנע את הצרכנים שכדאי להם להמשיך לרכוש את מכשירי האייפון מהן, ולא ישירות מאפל.

הכתבה פורסמה במקור ב-Themarker

עוד ב-Themarker: