נוסעת בטיסה פנימית בתוך אוסטרליה זכתה להפתעה לא נעימה כאשר מכשיר האייפון 4 שלה התחמם והחל לפלוט עשן.

לפי ההודעה לעיתונות ששיחררה חברת התעופה Regional Express לאחר האירוע שהתרחש ביום שישי האחרון, התקרית ארעה כאשר המטוס החל לנחות בשדה התעופה בסידני. המכשיר החל להתחמם בצורה חריגה מלווה בסוג של זוהר אדום, כשברגע מסוים הוא גם התחיל לפלוט עשן סמיך ונראה כאילו שהוא עומד להתפוצץ בכל רגע. לא ידוע האם המכשיר היה במצב דלוק או כבוי.

אין תמונה
הצית את עצמו? כך נראה האייפון אחרי האירוע

כמו כן צוין בהודעה כי באירוע לא היו נפגעים וכי צוות המטוס נקט את כל אמצעי הזהירות הדרושים ולמרות שהם אינם יודעים מה היתה הסיבה שגרמה לתקלה במכשיר, כפי שניתן לראות בתמונה המקום שנשרף נמצא באזור הסוללה של האייפון כך שההערכה היא שמדובר בתקלה בסוללה.

האייפון נמסר לניתוח וחקירה בלשכת הבטיחות והתחבורה באוסטרליה.

חברת אפל מייצרת את האייפון לא הגיבה לסיפור ונכון לעכשיו בעלת המכשיר טרם החליטה מה יהיה הצעד הבא שלה, האם היא מתכננת לתבוע או שתסתפק במכשיר חלופי בלבד.

נציין כי למרות שאפל משקיעה מאוד במיתוג המכשירים שלה כבטוחים לשימוש, תקריות דומות לזו כבר נרשמו בעבר.

בקיץ 2010 החברה קראה להחזיר מכשירי אייפוד נאנו ביפן אחרי שמשרד הסחר היפני דיווח על 27 מקרים בהם התחממות המכשיר היתה מסוכנת וגרמה נזקים כמו כוויות של משתמשים ואפילו דליקות.    

במקרה אחר שאירע בבריטניה בשנת 2009 מכשיר אייפוד טאצ' של אפל התפוצץ על ילדה בת 11, גם באותו אירוע הואשמה הסוללה של המכשיר כשההשערה של המועצה להגנת הצרכן הבריטית טענה שסוללת הליתיום של המכשיר היא זו שגורמת לפיצוץ כאשר היא מתחממת מעבר למותר.

בשנת 2006 חברת אפל ודל אספו מלקוחות ברחבי ארצות הברית סוללות ליתיום ממחשבים ניידים משום שסיכנו את המשתמשים בהם.

ורק בלפני כשבועיים הוציאה חברת אפל הודעה רשמית וביקשה מבעלי אייפוד נאנו מהדור הראשון שנמכרו בין ספטמבר 2005 ועד דצמבר 2006 צריכים להחזיר אותם בגלל פגם בסוללה שגורם להתחממות המכשיר עם חשש להתלקחות.

זהירות שביר: מקלדת ועכבר מזכוכית – גם יפים וגם לא מתלכלכים