אייפון 5 (צילום: Dan Kitwood, GettyImages IL)
נחטף כמו לחמניות חמות. אייפון 5 | צילום: Dan Kitwood, GettyImages IL

שלושה ימים בלבד אחרי ההשקה בחנויות, אפל מודיעה היום (ב'), רשמית כי אזל כל המלאי של האייפון 5. בכמה מכשירים מדובר? לא פחות מחמישה מיליון. כן, זהו מספר מכשירי אייפון 5 שנמכרו בתוך שלושה ימים.

ההתרגשות מהנתון המדהים כפולה, כיון שזהו שיא מכירות לא רק לאייפון, אלא לטלפונים סלולריים בכלל. לשם השוואה, האייפון 4S שהחזיק בשיא הקודם מכר בשלושת ימי המכירה הראשונים שלו 4 מיליון מכשירים "בלבד".

אייפון 5 (צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL)
חמישה מיליון מכשירי אייפון 5 בייבי | צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL
השיא הזה נשבר כשהאייפון 5 אפילו לא נמכר עדיין בכל העולם, אלא במספר מדינות נבחרות, ארה"ב, קנדה, צרפת, הונג קונג, יפן, סינגפור, גרמניה ואנגליה. עד סוף השנה צפוי המכשיר להימכר בלמעלה ממאה מדינות, כולל ישראל. 

"הביקוש לאייפון 5 מדהים ואנחנו עובדים במרץ להביא אותו לכל צרכן שמעוניין במכשיר, מהר ככל האפשר", אמר מנכ"ל אפל, טים קוק. "למרות שמכרנו את כל המלאי ההתחלתי שלנו, חנויות ממשיכות לקבל אליהן משלוחים של אייפון 5 באופן קבוע, וצרכנים יכולים להמשיך ולהזמינו ברשת ולקבל את תאריך ההגעה המשוער. אנחנו מעריכים את הסבלנות של כולם, ועובדים קשה על מנת לייצר אייפון 5 לכולם".

למרות השמחה של אפל, הודעת חיסול המלאי אינה בהכרח טובה עבור המשקיעים. זה קרה גם עם האייפון 4s שהמלאי שלו חוסל מהר מידי. כמו אז, גם הפעם מניית אפל יורדת מעט, מה שמצביע על חשש קל אצל המשקיעים. לא נראה שזה מדאיג יותר מידי את ענקית התפוח.

בתוך כך, אפל גם גאה להכריז בהודעה לתקשורת על כך שלמעלה ממאה מיליון משתמשי אייפון ואייפד כבר הספיקו להוריד את הגירסה החדשה של מערכת ההפעלה החדשה שלה iOS 6. 

>> צפו : המונים מסתערים על אייפון 5

>> ובינתיים במפעלים שמייצרים את אייפון 5 - עובדים התחילו מהומות