אייפון (צילום: Chung Sung-Jun, GettyImages IL)
עומד לשבור את השיא של עצמו. אייפון | צילום: Chung Sung-Jun, GettyImages IL

האם אפל עומדת לשבור את השיא של עצמה? מחקר חדש של חברת RBC Capital Markets חושף כי מכשיר האייפון 5 , הוא המכשיר שאנשים הכי מצפים לו וכשיושק, ככל הנראה באוקטובר הקרוב, הוא צפוי לעבור במכירות את אייפון 4 שכרגע מחזיק בשיא העולמי במספר המכירות.   

האנליסט מייק אברמסקי הגדיר את הביקוש לדגם העתידי כ"חסר תקדים", במסגרת המחקר הוא שאל כ-2,000 אנשים וגילה כי 31% מהם מתכננים לרכוש אייפון 5 כשיושק. מדובר בעלייה של 6% מסקר דומה עבור אייפון 4 שנערך לפני קצת יותר משנה, כש"רק" 25% מהנשאלים השיבו כי הם ירכשו את המכשיר. המחקר גילה גם כי לא פחות מ-66% מהנשאלים שכבר יש להם אייפון יחליפו אותו לאייפון 5 ברגע שיושק.

עם זאת בשורה קצת פחות משמחת עבור אפל היא כי כ-54% מהלקוחות השיבו כי ככל הנראה הם לא יחליפו את ספקית הסלולר שלהם כדי להשיג את האייפון החדש. נציין כי בשונה מישראל למשל, בארה"ב האייפון נמכר כ"נעול" לספקיות סלולר, אף על פי שבחודשים האחרונים אפל הודיעה שתחל למכור גם מכישרים "פתוחים". 

סיבה נוספת שעלולה להעלות את מכירות האייפון וגם אייפד 3 , נעוצה בכך שרבים מאמינים כי אלה המכשירים האחרונים שפותחו תחת פיקודו של  סטיב ג'ובס כמנכ"ל אפל לפני שפרש ולכן מדובר במכשירים הכי טובים של החברה אי פעם ואולי גם בסוג של פריט היסטורי.

>> כבר נרשמתם לפייסבוק של החרדים?

>> וגם: אפליקציות לשימוש עם החבר'ה