בימים שבהם כמעט כל החיים שלנו נמצאים בסמארטפון הקטן שלנו, חשוב יותר מתמיד לשמור על הפרטיות שלנו. אתר המגזין "טיים" ריכז שבעה טיפים שיסייעו למשתמשי אייפון לשמור על פרטיותם.

1. הצמידו ל-Touch ID סיסמה מורכבת

אם אתם כבר משתמשים בחיישן האצבע כדי לנעול את האייפון, אתם בדרך הנכונה, אבל כדאי לכם להוסיף סיסמה מורכבת של עד 12 תווים שתקשה עוד יותר על פתיחת הטלפון.

אייפון 6 התרשמות ראשונה (צילום: ניב ליליאן, NEXTER)
איך מעלימים אפליקציה? | צילום: ניב ליליאן, NEXTER

2. בטלו את ההתראות במסך הנעילה שלכם

כבו את ההתראות שמופיעות על המסך גם בזמן שהוא נעול, דרך Show on Lock Screen slider  <  Settings > Notifications . אתם יכולים גם לשנות רק חלק מההתראות ולדאוג שרק הודעות מאנשי קשר מסוימים לא ייראו. נכנסים לשרשור ההודעות המסוים, לוחצים על Details בפינה הימנית העליונה של המסך ולוחצים על כפתור Do Not Disturb.

3. הסתירו אנשי קשר חשאיים

הדרך הפשוטה ביותר היא פשוט לא לשמור את שמותיהם של האנשים כך שרק המספר יופיע ברשימת השיחות האחרונות. כדי להסתיר את כל אנשי הקשר שנשמרו לאחרונה ב-App Switcher יש ללחוץ על Settings ואחר כך לבחור Contacts ו-Show in App Switcher.

4. הודעות סמס סודיות

אם ברצונכם למחוק שיחה מסוימת החליקו את אצבעכם שמאלה במסך ההודעה וכך יימחק השרשור כולו. אם ברצונכם למחוק הודעה מסוימת, לחצו לחיצה ממושכת על ההודעה, אחר כך על More, בחרו את הבועה שברצונכם למחוק ואז על אייקון פח האשפה.

5. תמונות וסרטונים

עדיף להשתמש באפליקציית צד שלישי ולא באפליקציה המובנית של האייפון. אף שאפשר להסתיר כל תמונה באמצעות לחיצה ממושכת עליה ואחריה בחירה ב-Hide, האלבום הנסתר לא מוגן על ידי סיסמה. לכן כדאי לנסות אפליקציות חינמיות כמו KYMS או Private Photo Vault שמצריכות סיסמה כדי להיכנס.

6. העלמת אפליקציות

אם אתם לא רוצים שכל מי שמחזיק לרגע אחד את הטלפון שלכם יידע שהורדתם את טינדר, יש שתי דרכים לגרום לאפליקציה "להיעלם". האחת מאפשרת להסתיר אותה בתוך תיקיית Extras באמצעות לחיצה ממושכת על אייקון האפליקציה עד שהוא מתחיל לרעוד, ואז גרירתו לתיקיה. בשניה אפשר להסתיר אייקונים על ידי גרירתם ל-dock ואז שימוש ב-Spotlight  כדי להגיע אליהם.

7. הסתרת היסטוריית החיפוש בדפדפן

לחצו על אייקון העמוד בתחתית המסך ואז בחרו ב-Private. כדי למחוק את ההיסטוריה כולה לכו לדף הבית, לחצו על Settings ואז Safari ו-Clear History ו-Website data.

הכתבה פורסמה במקור ב-Themarker

עוד ב-Themarker:
לבני: "האלכוהול שנתניהו קונה בחודש - כמו שכר מינימום של מיליון עובדים"
קטאר איירווייס רכשה 10% מבריטיש איירווייס; חששות ביטחוניים בבריטניה