קונספטים של אייפון 5 (Designedbyitem)
התובעת הסדרתית הופכת לנתבעת?

אייפון 5 עוד לא הוכרז, אבל הוא כבר בצרות. אתר הטכנולוגיה טקראנץ' מדווח הלילה (ג'), כי אפל עלולה למצוא את עצמה שוב בבית המשפט, הפעם מהצד של הנתבעת ועוד על ידי סמסונג.

אפל תשיק מחר את מכשיר הדגל שלה, אייפון 5, בגרסתו החדשה והמצופה. אחת השמועות מדברות על כך שאפל עושה את המהלך הטבעי של רוב יצרניות הטלפונים הסלולריים ועוברת להשתמש בטכנולוגית ה-LTE המכונה גם "דור רביעי" למרות שהיא לא עומדת בתנאי הסף לרשתות דור רביעי. מדובר בטכנולוגיה שתכפיל ביותר משלוש את קצב הגלישה על גבי רשת האינטרנט הסלולרית שמשתמשת היום בדור שלישי. בהרבה מאוד מדינות ברחבי העולם כבר משתמשים בטכנולוגיה הזאת, כשבישראל היא נמצאת בניסוי מתקדם. ה-LTE נחשבת למעבר הטבעי מטכנולוגיית הדור השלישי שאנחנו משתמשים בה כיום.

>> בדרך לאייפון 5 – סיקור מיוחד

אז מה הבעיה? הרי שבשוק יש כבר הרבה מאוד מכשירים המשתמשים בטכנולוגיה, במיוחד טלפונים של HTC וסמסונג, כך שאפל נכנסת מאוד מאוחר למשחק. הדבר לא מפתיע, אפל נכנסה גם לדור השלישי מאוחר מאוד, רק בדגם ה אייפון 3G. אבל הפעם, מלחמות הפטנטים החלו ולסמסונג ו-HTC יש הרבה יותר פטנטים הקשורים בטכנולוגיית ה LTE מאשר לאפל. על פי הדיווח של טקראנץ', סמסונג ו-HTC כבר הזהירו את אפל מפני שימוש בטכנולוגיה שיפר את הפטנטים שבבעלותן. "זה נכון שסמסונג אלקטרוניקה החליטה לנקוט בפעולה משפטית מיידית נגד אפל. מדינות כמו ארצות הברית ומדינות באירופה, המגרש הביתי של אפל, הן המטרה המיידית שלנו", אמר עובד של סמסונג לאתר Korea Ttimes.

אפל לוקחת את העניין ברצינות מאוד. על פי משרד הפטנטים הקוריאני, שנה שעברה לא היה בבעלות אפל אף פטנט הקשור לטכנולוגיית ה-LTE כשכיום בבעלותה 4.9 אחוזים מכלל הפטנטים הקשורים בטכנולוגיה. 12.7 אחוזים מהפטנטים שייכים לסמסונג.

האם סמסונג מתכננת לנקום באפל שהכניסה אותה למלחמה משפטית בכל העולם? אין ספק שסמסונג הולכת לחקור את האייפון 5 מקרוב, על מנת לראות האם יש לה קייס, והאם זה יהיה הכלי העיקרי שלה במלחמה המשפטית שלה נגד אפל. אבל אחרי הכל, אפל התחילה.

>> יכין קפה? כל מה שאנחנו יודעים על אייפון 5

>> גרידית? אפל דורשת לאסור את מכירת הגלקסי S3