תקלה מביכה התרחשה בשבוע שעבר במהלך אירוע השקת אייפון X - הדגם החדש של מוצר הדגל של ענקית מוצרי האלקטרוניקה אפל, שנחשף במלאות עשור להשקת האייפון הראשון.

התקרית התרחשה כאשר קרייג פדריגי, סגן נשיא בכיר להנדסת תוכנה באפל, הדגים מעל במת האירוע את אחד המאפיינים המרכזיים של אייפון X - פתיחת הנעילה של המכשיר באמצעות טכנולוגיית זיהוי פנים (Face ID).

"פתיחת הנעילה שלו קלה עד כדי כך שרק צריך להסתכל עליו ולבצע תנועה עם האצבע", אמר פדריגי לקהל, בעודו נוטל בידו את המכשיר שהונח מבעוד מועד על פודיום על הבמה - אלא שהניסיון הראשון שלו להדגים את שיטת פתיחת הנעילה החדשה לא עלה יפה. פדריגי המופתע החזיר את המכשיר למצב שינה ואמר: "בוא ננסה זאת שוב" - אלא שגם הניסיון השני לא צלח.

"הו, הו, הו! בואו נעבור כאן לגיבוי!", אמר פדריגי, שנראה מעט מודאג, בעודו ממהר לעבור למכשיר אחר, שבו מערכת זיהוי הפנים פעלה ללא דופי.

התקרית זכתה עד מהרה לכותרות בלתי מחמיאות בתקשורת. העיתון הבריטי "טלגרף" דיווח על כך תחת הכותרת "תקלה מביכה בהדגמת מערכת זיהוי הפנים של אייפון X", ואתר Vice ציין כי מניית אפל נפלה בפתאומיות לאחר ההדגמה הכושלת.

אולם ניתוח של האירוע העלה כי למעשה, לא אירעה תקלה כלשהי במערכת זיהוי הפנים החדשה של אייפון, ומקור הבעיה היה בהגדרות האבטחה המובנות של מערכת ההפעלה iOS.

"אנשים התעסקו עם המכשיר ששימש בהדגמה על הבמה לפני האירוע", הסביר נציג של אפל לאתר החדשות "יאהו פייננס". "הם לא היו מודעים לכך שמערכת זיהוי הפנים ניסתה תוך כדי לאמת את הפנים שלהם. לאחר שלא הצליחה לעשות זאת מספר פעמים, מכיוון שהם לא היו קרייג, האייפון עשה את מה שהוא מתוכנן לעשות במצב כזה - לבקש סיסמה".

"מערכת זיהוי הפנים פעלה כפי שהיא אמורה", סיכם הנציג של אפל.

לכתבה המקורית ב-TheMarker

עוד ב-TheMarker:
מפתחת "אנגרי בירדס" שווה פחות ממה שחשבה
סמסונג תשקיע 300 מיליון דולר במכוניות חכמות