בשבועות האחרונים יותר ויותר משתמשי אייפון מתלוננים על כך שהם לא מקבלים התראות על ההודעות שהם מקבלים – ולעתים לא מקבלים את ההודעות כלל. הבאג דווח תחילה בתור באג ייחודי לסדרת המכשירים החדשה, אייפון 12, אך עכשיו נראה שהוא התפשט לכלל המכשירים – כשלא פחות מ-5,000 משתמשים דיווחו על כך בפורום התמיכה של אפל (Apple Support Communities), מבלי שקיבלו מענה הולם.

בשבוע האחרון מתברר כי לבאג חשופים לא רק בעלי אייפון 12, אלא כל משתמשי אייפון שהתקינו את גרסת מערכת ההפעלה iOS 14. למעשה, ישנם משתמשים שמדווחים כי הבעיה התפשטה גם לאפליקציות מסרים מידיים כמו וואטסאפ או סיגנל (Signal).

"זה מגוחך. זה נמשך כבר שבועות. אם מישהו מגיב מיד להודעה ששלחתי, אני כמעט אף פעם לא אראה את התגובה", כתב אחד מהם. "קראתי המון פוסטים וראיתי שחלקנו פנינו לתמיכה של אפל ואף קיבלנו מספר תיק. כשהייתי בשיחה הארוכה השנייה שלי איתם ציינתי שהדף בפורום הגיע ליותר מ-100 אלף צפיות", הוסיף אחד מהם. משתמש אחר אף ציין שהוא פנה גם לורייזון כדי להחליף את האייפון 12 פרו מקס שלו, אך הוא עדיין לא יכול לקבל או לשלוח הודעות SMS.

אפל לא השיבה לפניות העיתונאים, אך נראה שלא תהיה לה ברירה, לאור העובדה שהנושא צובר תשומת לב. היום צפוי להשתחרר עדכון משמעותי למערכת ההפעלה, iOS 14.3, אך משתמשים שהתקינו את גרסאות הבטא טוענים כי הבעיה לא נפתרה.

>> משתמשים מדווחים על תקלות במכשירי אייפון 12 מיני