קונספטים של אייפון 5 (קרדיט: 9to5mac)
כך האייפון ייראה עם מסך גדול יותר וחמש שורות של אפליקציות (מינוס אפליקציית יוטיוב)

אחת מהשמועות העיקשות ביותר סביב אייפון 5, לפיה מסך ה-3.5 אינצ' שלו יגדל ל-4 אינצ', מקבלת חיזוק נוסף.

לפי דיווח חדש של האתר 9to5mac, המתמחה בסקופים שקשורים באפל, מפתחים שקיבלו את גרסת הסימולציה של מערכת ההפעלה החדשה של אפל למובייל, ה-iOS 6, והריצו אותה על מכשיריהם גילו שארבע שורות האפליקציות הרגילות במסך האייפון יוחלפו בחמש. המשמעות היא שהמסך של גרסת האייפון הבאה יהיה ארוך יותר ומתאים לרזולוציית 640x113, וה-iOS 6 כבר מתאים את עצמו למסך החדש והגדול של האייפון הבא.

האופציה השנייה והפחות הגיונית שיכולה להסביר את הגדלת מספר היישומים בשורה היא שאפל החליטה להכניס כמה שיותר אפליקציות על אותו גודל של מסך, כשבמקרה זה ההגדלה של המספר תבוא על חשבון המקום והן פשוט יהיו צפופות יותר אחת לשנייה. אופציה שכאמור לא נראית הגיונית כל כך, לא מבחינת עיצוב ולא נוחות השימוש.

מסך אייפון 5 מוגדל (קרדיט: nowhereelse.fr)
כך אייפון 5 המוארך ייראה מאחורה

ובכלל, נראה כי ככל שתאריך ההשקה של האייפון מתקרב, כך מתגלים יותר ויותר פרטים והדלפות. רק אתמול (ג'), פרט מעניין נוסף נחשף בעקבות שחרור סימולציית ה-iOS 6, למפתחים, שגם אושר על ידי אפל עצמה והוא שהענקית החליטה להסיר את אפליקציית יוטיוב ממערכת ההפעלה החדשה שלה ובאופן טבעי גם מאייפון 5.

בסוף השבוע גם טעות של אחד מנסייני אייפון 5 חשפה עוד שביב של מידע על המכשיר המדובר. זה קרה כאשר אותו נסיין גלש דרך המכשיר לאתר כלשהו ברשת ונקלט בשרתיו בשם הקוד אייפון 5,2. אפל כהרגלה לא הגיבה לשמועות וממשיכה לשמור על סודיות מוחלטת סביב האייפון הבא.

כך ייראה מסך האייפון אם המסך יישאר בגודל 3.5 אינצ' אבל צפיפות האפליקציות תגדל:

מסך של אייפון 5 יהיה גדול יותר?

>> צפו: תמונה ברזולוציית 3.1 מיליארד פיקסלים

>> וגם: לוהט ברשת, מי צינזר את השחיין האולימפי?