אייפון 5 מול גלקסי S3
עכשיו המלחמה התחילה באמת

אמש (ד'), הכריזה אפל על אייפון 5, ועכשיו נשאלת השאלה הגורלית: איזה מכשיר שווה יותר? החדש של אפל או הלהיט האחרון של סמסונג - הגלקסי S3? לפחות מבחינת הנתונים היבשים. 

גודל ומשקל

אם גודל ומשקל חשוב לכם, אז האייפון מנצח בתחרות. גובהו הוא 4.87 אינץ' לעומת 5.38 אינץ' של הגלקסי S3, והוא דק קצת יותר עם עובי של 0.3 אינץ' לעומת 0.34 אינץ' של הגלקסי. האייפון גם שוקל טיפה פחות, אם כי ההבדל לא משמעותי.

זיכרון 

מבחינת נפח הזיכרון - האייפון מגיע בשלושה דגמים. 16 ג'יגה, 32 ג'יגה ו-64 ג'יגה, בעוד הסמסונג גלקסי מגיע רק בשני הדגמים הראשונים - ה-16 וה-32 ג'יגה. אבל לגלקסי יתרון בכך שניתן להוסיף לו זיכרון בעזרת כרטיס זיכרון חיצוני. החיבור החיצוני של האייפון הוא מחבר 8 הפינים החדש שאפל הציגה אתמול בערב, בעוד הסמסונג גלקסי מתהדר ב-Micro USB שהפך לסטנדרט בתעשייה.

סוללה ומצלמה

מבחינת הסוללה, על פי הנתונים היבשים, סמסונג גלקסי לוקח בגדול. הבטריה של האייפון תספק לכם 250 שעות המתנה ושמונה שעות שיחה, בעוד הבטריה של הגלקסי תספק לכם 790 שעות המתנה ו-11:40 שעות שיחה. בתחום המצלמה אין כמעט הבדל, מצלמת 8 מגה פיקסל, פוקוס אוטומטי ותאורת פלאש. שני המכשירים תומכים בכל סוגי הרשתות, כולל רשת הדור הרביעי LTE.

מערכת הפעלה

וכאן כנראה הויכוח הגדול - על האייפון מותקנת ה-iOS 6, מערכת ההפעלה הביתית של אפל שמותאמת במיוחד לכל המכשירים של אפל. מערכת ההפעלה הזאת עובדת בסינרגיה עם כל פרט ופרט במכשיר, ויודעת להוציא את המיטב מהנתונים הטכניים של האייפון. בגלקסי S3, לעומת זאת תמצאו את מערכת ההפעלה של גוגל - אנדרואיד 4.0 (ICS). מערכת הפעלה פתוחה שמיועדת לפעול על מגוון רחב של מכשירים, לא משנה מאיזו תוצרת. כמובן שהיא עוברת התאמות מיוחדות לכל מכשיר ועדיין, לא מדובר במערכת הפעלה שיוצרה במיוחד לסוג אחד של סמארטפון. יש לכך יתרונות וחסרונות, ונמנע מלהיכנס לוויכוח האינסופי של איזו מערכת הפעלה טובה יותר. כאן זה כבר עניין לטעם שלכם.

מעבד

ועכשיו נעבור למעבד. לב ליבו הפועם של הסמארטפון, שאמור לקבוע את הכוח שיהיה למכשיר. אפל הכריזה אתמול על מעבד חדש מתוצרתה, ה-A6 עם שתי ליבות. היא לא סיפקה עליו יותר מידי פרטים, לכן נוכל לדעת האם אייפון 5 באמת חזק ומהיר פי 2 מהאייפון 4S כפי שאפל הבטיחה. בסמסונג גלקסי מעבד Exynos בעל ארבע ליבות. על אף 4 ליבותיו, ייתכן והמעבד של האייפון חזק יותר. את זה נוכל לדעת כשנקבל להתנסות במכשיר עצמו ונקבל עוד פרטים על המעבד.

נוקיה לומיה 920, באותה ליגה? 

למרות שהוא לא בדיוק באותה הליגה, נציין גם את הנוקיה לומיה 920 שהושק רק לפני שבוע והחברה מבטיחה כי מדובר במכשיר מצוין, או "אייפון קילר" בשפה בלתי רשמית. המכשיר כולל את מערכת ההפעלה ווינדוס פון 8, ועומד יפה בסטנדרטים של שני המתחרים הגדולים שלו.

אין תמונה
מתחרה ראויה? נוקיה לומיה 920

הוא אמנם מגיע רק בדגם אחד - 32 ג'יגה, אבל יכלול בטריה מרשימה שמחזיקה 300 שעות המתנה ועשר שעות דיבור וגם הוא יתמוך בכל הרשתות כולל הדור הרביעי. היתרון המשמעותי של הנוקיה יהיה במצלמה שלו - אמנם גם היא רק 8 מגה פיקסלים, אבל היא כוללת יכולות ייצוב תמונה שכמוהן מבטיחים לנו בנוקיה שעוד לא ראינו. עוד יתרון של הנוקיה לומיה על האייפון והסמסונג גלקסי S3 יהיה בהטענה האלחוטית. הנוקיה יגיע עם מטען אלחוטי ויתמוך בסטנדרט האחרון להטענת המכשיר ללא כל צורך בכבלים.

צבעים

ועוד יתרון (או אולי חיסרון) של הלומיה הוא בשלל הצבעים הנוצצים והבוהקים שלו. אמנם בנוקיה מתגאים במגוון הצבעוני, אבל אנחנו מעדיפים צבעים מסורתיים יותר כמו של האייפון (שחור, לבן), ואפילו יותר טוב את המבחר הצבעוני אבל המאופק של הגלקסי S3. 

>> אייפון 5 - "לא מחדש ולא מרגש"

>> צפו: כך סמסונג יצרה את הגלקסי S3