חובבי התפוח, זה מתקרב: אפל בחרה בחברת DCS, והיא תפעל בתור המעבדה הרשמית לתיקון מוצרי החברה בישראל.

כפי שחשפנו בתחילת השנה, בחודשים האחרונים אפל העולמית מחפשת שותפה מקומית שתפעל בתור מעבדה מוסמכת לתיקון מכשירי אייפון ומחשבי מק. אפל ערכה תהליך מכרזי ארוך לבחירת שותפה מקומית, ובסופו בחרה במעבדות DCS.

מכיוון שאפל לא הסמיכה עד כה מעבדה רשמית, מחירי התיקון בישראל אינם נחשבים לגבוהים, מאחר שהם נעשים ללא חלפים מקוריים של החברה. מסיבה זו מתבטלת האחריות הבינלאומית למוצר. אולם בישראל קיים אימוץ רחב של האייפון (כשליש ממשתמשי הסמארטפונים), ולכן חיפשה אפל מעבדה מקומית שתחזיק חלפים ואנשיה יוכשרו לתקן את מוצרי החברה.

DCS היא חברה ותיקה, הפעילה בשוק מאז 1994. החברה מחזיקה מעבדות תיקון מורשות למוצרי HP, אסוס וסמארטפונים של OnePlus. בשנים האחרונות החברה פועלת גם בתור מעבדת תיקון לאייפונים ואייפדים, אבל עיקר פעילותה בתחום זה הוא שליחת מכשירים תקולים לתיקון בחו"ל, משום שאין לה הסמכה לתקן את המוצרים בעצמה.

תהליך המכרז שערכה אפל היה ארוך ומתיש. כפי הנראה, החברה דרשה רמת שירות (SLA) גבוהה, שכוללת מערך לוגיסטי של איסוף והחזרה של המוצרים מכל רחבי הארץ, ותיקון מכשיר בתוך מגבלת זמן של יום עד יומיים מהמסירה.

המכרז כלל גם מחירון נוקשה לתיקונים, וכפי הנראה תיקון מסך של אייפון מדגמי 6 ו-7 יעלה כ-800 עד 1,000 שקל, אך פרטים אלו עוד יתבהרו בהכרזה הרשמית. תאריך פתיחת המעבדה הוא בחודש הקרוב, כלומר במהלך יוני - דחייה ממועד הפתיחה המתוכנן בחודש הנוכחי.

מ-DCS לא נמסרה תגובה לידיעה.


לכתבה המקורית ב-TheMarker

עוד ב-TheMarker:
דוחות סלקום: ירידה בסלולר, עלייה בטלוויזיה
הישראלים שרוצים להתחרות בפייסבוק