חברת סטארט-אפ ישראלית תובעת את אפל על הפרת פטנט. כידוע, החל מאייפון 7 פלוס, אפל מציידת את הדגמים הגדולים שלה במצלמה כפולת עדשה. מצלמה כזו מאפשרת זום אופטי גם בסלולר. כעת, חברת סטארט-אפ ישראלית בשם Corephotonics תובעת את אפל בטענה שבבעלותה הפטנט על הטכנולוגיה - כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

קורפוטוניקס נוסדה ב-2012 על ידי דוד מנדלוביץ' וגל שבאתי וגייסה עד כה 50 מיליון דולר (הגיוס האחרון בתחילת 2017). שתי העדשות בגב מכשיר האייפון מאפשרות שני מרחקי מיקוד לתמונה, שמחוברים לזום אופטי רציף (כלומר: אפקט של מעבר חלק בין שדה הראייה של המצלמה הרחבה לשדה הראייה של המצלמה הצרה) באמצעות אלגוריתמיקה. בין הלקוחות של קורפוטוניקס: היצרניות הסיניות Oppo ו-OnePlus.

זו אינה הנקודה הישראלית היחידה בסיפור. ב-2015 רכשה אפל בישראל את חברת Linx, שפתחה גם היא מוצר דומה, ויתכן שעל בסיסו הוטמעה הטכנולוגיה במכשירי אייפון. העסקה הוערכה בזמנו בסכום של כ-20 מיליון דולר.

על פי הפרסום ברויטרס, קורפוטוניקס כבר היתה במגעים עם אפל, אך זו האחרונה סירבה לחתום הסכם רישוי לשימוש בטכנולוגיה, על אף שמצאה בה עניין. אפל סירבה להגיב לידיעה. תביעת פטנטים כזו יכולה להימשך שנים ארוכות.

לכתבה המקורית ב-TheMarker

עוד ב-TheMarker:
סופית: טוויטר הכפילה את אורך הציוצים ל-280 תווים
אפל מודה שהיא מחביאה כסף במקלט מס