אייפון 4S  (צילום: istockphoto)
סוללה מתרוקנת בתוך 8 שעות - בלי שימוש במכשיר | צילום: istockphoto

קצת יותר משבועיים חלפו מאז נשברו כל שיאי מכירת האייפונים בסוף שבוע אחד (למעלה מ-4 מיליון מכשירים), ובימים האחרונים מדווחים משתמשים רבים על בעיות סוללה קשות עם אייפון 4S החדש שלהם.

מסיבה שעדיין אינה ברורה, סוללת האייפון החדש מתרוקנת במהירות שאינה אופיינית למכשירי האייפון הקודמים ומשתמשים רבים מדווחים שהם אינם מצליחים לסגור אפילו 8 שעות עם המכשיר החדש שלהם, גם כשהוא נמצא רק במצב המתנה ולא נעשה בו כלל שימוש. זאת בהשוואה ל-100 שעות המתנה המוצהרות על פי נתוני אפל.

הטיפ הרגיל שניתן להיעזר בו במצב כזה הוא כיבוי של שירותים שונים הפועלים ברקע של מערכת ההפעלה כגון שירותי מיקום שונים, סינכרון וכד', אך גם במקרה הזה המשתמשים שחוו בעיות סוללה דיווחו כי לא ניכר שום שיפור.

לאור התלונות הרבות, בין היתר גם בעמוד התמיכה באתר הרשמי של אפל, יצרו קשר מהנדסי אפל עם מספר לקוחות מאוכזבים וביקשו מהם להתקין קובץ דיאגנוסטיקה מיוחד על המכשיר שלהם, כדי שזה ינטר את פעולת האייפון הבעייתי שלהם וידווח בזמן אמת ישירות למהנדסים במטה אפל. המשמעות של צעד זה, שהוא מאוד לא אופייני לאפל, היא שאפל כנראה לא יודעת מה מקור הבעיה, או איך לפתור אותה.

אייפון (צילום: jianying yin, Istock)
גם אחרי שמכבים את כל השירותים במכשיר הסוללה נגמרת במהירות - מהנדסי אפל אובדי עצות | צילום: jianying yin, Istock

יחד עם זאת, במהלך סוף השבוע פורסם באתר האינטרנט של הגארדיאן כי ככל הנראה מדובר על תקלה באחד משירותי המיקום שמופעלים באייפון האחראיים על קביעת אזור הזמן שבו נמצא המכשיר, באופן אוטומטי. על פי הדיווח, מסיבה שאינה ברורה, כאשר הפיצ'ר הזה פעיל הוא נשאר פעיל ללא הפסקה וללא סיבה מספקת וככל הנראה הוא זה שגורם לצריכת סוללה מוגזמת.

כזכור, התקלות הקשות היו מנת חלקו גם של הדור הקודם של מכשיר האייפון, האייפון 4, כאשר ימים ספורים לאחר השקתו בשנה שעבר דיווחו רוכשיו כי ישנה תקלה חמורה במבנה האנטנה הייחודי שלו כאשר עוצמת הקליטה של המכשיר נחלשה באופן עקבי ברגע שהיו אוחזים בו בצורה שמקיפה את מבנה האנטנה שלו.

בנוסף, גם באייפון 4 וגם באייפון 4s, דיווחו משתמשים רבים על כתמים צהובים בתאורת המסך שככל הנראה נגרמים כיוון שהדבק בין המסך לזכוכית שמחפה עליו טרם התייבש מאז יציאתו מפס הייצור, והתקלה הזו אמורה להסתדר מעצמה ברגע שהדבק ייתייבש.

>> ויש עוד: כל התקלות של אייפון 4S