עובדת לשעבר באפל, סברינה באדין, חשפה בטיקטוק טריקים לאייפון, שכנראה לא הכרתם עד היום. באדין עבדה בעבר ב-Apple Genius, שירות תמיכת הלקוחות של החברה. הנה כמה מהדברים שחשפה בפני 50 אלף עוקביה.

העבירו מספר אפליקציות בבת אחת במסך הבית

אם אתם רוצים לעשות ניקיון באייפון שלכם, יש דרך קלה להעביר מספר אפליקציות בו זמנית במקום לגרור אחת אחת בכל פעם. כדי להזיז אפליקציה אחת, לוחצים עליה עד שהיא מתחילה לרעוד. לאחר מכן אפשר להעביר אותה למיקום אחר – אותו עמוד או דף חדש. באדין מדגימה בסרטון איך אפשר להעביר מספר אפליקציות בו זמנית -  על ידי הקשה ממושכת על אפליקציה אחת ואז הקשה על האפליקציות האחרות שברצונכם להעביר. לאחר מכן, תוכלו להעביר אותם על פני מסך הבית כקבוצה (כשכולן על אותה משבצת). שחרור יפיל אותן בשורה לאזור ריק לבחירתכם.

בחרו מספר הודעות או אימיילים בו זמנית

האם תיבת הדואר הנכנס של iMessage או האימייל שלכם זקוקה לניקוי? אפשר לבחור במהירות מספר הודעות בלי להקיש על כל אחת בנפרד. כדי לעשות זאת, פתחו את תיבת הדואר הנכנס שלכם והניחו שתי אצבעות על הצג. גררו למטה כדי לבחור הודעות ושחררו כדי להפסיק. לאחר מכן תוכלו לבחור אם למחוק אותן, לסמן אותן כהודעות שנקראו, לתייק אותן בתיקייה ועוד.

@thegeniussabb

If you didn’t know one of these tricks... like for part 2!! #fyp #xyzbca #viral #iphonetricks #iphone #apple #tricks

♬ original sound - Sabrina Badin

הפעילו מוזיקה בזמן צילום וידיאו

אם אתם רוצים ליצור אפקט דרמטי לסרטונים שלכם, תוכלו להשמיע מוזיקה דרך האפליקציה המועדפת עליכם כמו ספוטיפיי או אפל מיוזיק. כשהמוזיקה עדיין מתנגנת, פתחו את אפליקציית המצלמה. ודאו שהמצלמה שלכם מוגדרת למצב צילום ולא וידיאו.

הקישו על לחצן הצמצם (הכפתור העגול שמצלם) וגררו אותו ימינה. האייפון שלכם יתחיל להקליט סרטון בזמן שהמוזיקה שלכם ממשיכה להתנגן ברקע.

טריקים ב-iMessage

יש כמה מילות קוד באנגלית שאם תשלחו אותן בהודעות תפעילו אנימציות מגניבות. למשל, שליחת "pew pew" תפעיל אפקט לייזר בעוד "happy birthday" יגרום לבלונים לרחף מעל המסך. זיקוקי דינור יופיעו על המסך אם תכתבו "happy new year".

סריקת טקסט חי

הכלי הושק לאחרונה ברחבי העולם עם שחרור של iOS 15, מערכת ההפעלה האחרונה של אייפון. טקסט חי מאפשר לכם לכוון את מצלמת האייפון לאובייקט בעולם האמיתי ולהעתיק ולהדביק את הטקסט שכתוב בו על גבי המכשיר שלכם. הפיצ'ר הזה עובד טוב באנגלית, אבל בעברית עדיין לא.

פתחו את אפליקציית המצלמה באייפון שלכם וכוונו על מה שתרצו לצלם – הערות על גבי הלוח בכיתה, דף במחברת ועוד. צלמו את התמונה ולאחר מכן לחצו לחיצה ארוכה על הטקסט - והמילים יופיעו בתיבה. כאשר תקישו עליהן, תיפתח האפשרות להעתיק, לבחור, לתרגם או לשתף את הטקסט.

@thegeniussabb

Here’s a huge game changer… #ios15 #ios15update #WWDC2021 #iphone #apple #studentstruggle

♬ Touch Down 2 Cause Hell - Hd4president