בעיית צילום באייפון 5
"פשוט תגנו על העדשה עם היד שלכם". מה לא ברור?!

שבוע אחרי שהמשתמשים התלוננו על בעיה יוצאת דופן באייפון 5, לפיה בעת צילום תמונות של אובייקט בהיר או בסביבה שמשית, מופיע מעין כתם סגול ושרוף בפינות התמונה, אפל פירסמה הודעה רשמית ובה היא מתייחסת לתקלה.

"הערפול, הנקודה או הכתם הסגלגלים שמופיעים בתמונות או צילומי וידאו שצולמו מול מקורות של אור חזק", המכתב מתחיל בהודאה של אפל שאכן קיימת בעיה עם המצלמה.

"המצלמות הקטנות ביותר (בכל הסמארטפונים ל.א), כולל אלה שמותקנות בכל דור של מכשירי האייפון, עלולות להציג איזשהו "כתם שרוף" בשוליים בזמן צילום התמונה שיש בה מקורות אור. זה יכול לקרות כשמקור האור נמצא בזווית (בדרך כלל מחוץ לשדה הראייה) שגורמת להשתקפות בתוך עדשת המצלמה והחיישן שלה".

ואז באפל מגיעים לפיתרון המפתיע של הבעיה: "הזיזו מעט את המצלמה כדי לשנות את הזווית שבה האור הבהיר נכנס לעדשה, או פשוט תגנו על העדשה עם היד שלכם. זה אמור להקטין או למנוע לגמרי את האפקט של הכתם הסגול".

נזכיר כי הבעיה התגלתה בשבוע שעבר, אחרי שמספר גולשים התלוננו עליה בפורום התמיכה של אפל. אז השיבה נציגת החברה כי מדובר ב"התנהגות נורמלית" ובדומה לתגובה הרשמית, כתבה כי צוות המהנדסים ממליץ "לסובב את המצלמה הרחק ממקור האור בזמן צילום התמונות".

כמו אז גם הפעם, התגובה הרימה לא מעט גבות. לא רק בגלל שאפל מאשימה את לקוחותיה בתקלות של המכשירים שלה, אלא גם כי זו לא הפעם הראשונה שהיא עושה את זה.

בשנת 2010, פרשת האנטנה גייט, הסעירה את העולם והביכה מאוד את הענקית מקופרטינו. מיד אחרי השקת אייפון 4 טענו חלק מהמשתשמים כי המכשיר לא קולט. תגובתה השערורייתית של אפל היתה שהמשתמשים לא מחזיקים נכון את המכשיר. בסופו של דבר, במעין התנצלות אפלית מתחכמת, היא הודתה שהיא לא מושלמת וחילקה לכולם קייסים מיוחדים שהיו אמורים לפתור את הבעיה.

>> כל מה שצריך לדעת לפני שקונים אייפון 5

>> וגם: יאללה טוסי - הקמפיין שמכעיס את גולשי פייסבוק