בפרק הזה: תלמדו לערוך קבצים משרדיים, לנהל מצגות, לשלוח להדפסה ולבנות מפות חשיבה – מהאייפון

כדאי לקרוא אם: אתם רוצים להפוך את האייפון שלכם למשרד נייד מושלם

אפשר לוותר אם: לקרוא בדיחות במייל זה כל מה שאתם עושים במשרד

האייפון (iPhone) מאפשר להתחבר לשרתי Exchange ולסנכרן את האימיילים, אנשי הקשר והיומן שלכם. יש לכם תוכנה המוקדשת למניות המגיעה עם המכשיר ואתם יכולים לעקוב בעזרתה אחרי מה שקורה בשוק ההון. בעזרת תוכנת השעון תוכלו לעקוב אחרי הזמנים בכל מקום בעולם בו יש לכם פגישה ובעזרת תוכנות צד שלישי תוכלו לעקוב אחרי פרוייקטים ולנהל את הזמן טוב יותר, בנוסף מהכלים השימושיים האלה לאייפון יש עוד הרבה מה להציע לשוק העסקי. 6 תוכנות מומלצות עבור המשתמש העסקי.

iPresenter for Microsoft PowerPoint ו- Keynote Remote

אחת הסטיות הפופולריות בתחום העסקים הן המצגות. עובדים ומנהלים אוהבים להכין ולהעביר מצגות, בתוך החברה, ללקוחות, מנהלים בכירים או בעלי הון. לא משנה אם אתם בכירים, מנכ”לים או עובדים זוטרים - מצגות הן חלק מעולם העסקים. הבמצגות מאפשרות להעביר רעיונות חדשים, לדווח על תוצאות או למכור סטארט-אפים. אבל כדי להעביר מצגת מוצלחת חייבים להיות מסוגלים להתרחק מהמחשב ולזוז בחדר, אחרת המצגת הופכת למשהו סטטי ודי משמים. בעזרת התוכנות הבאות תוכלו לשלוט בתוכנת המצגות על הפיסי או על המק בעזרת חיבור אל חוטי.

IPresenter for Microsoft PowerPoint, שעולה 3.99 דולרים, ו-Keynote, שמחירה 0.99 דולרים, הן שתי תוכנות המאפשרות לרוץ בין השקופיות במצגת ישירות ממסך האייפון – תוך שהשקופיות עצמן מוצגות על גבי מסך המכשיר. המשמעות היא שאתם כבר לא צריכים להציץ במחשב או להפנות את הגב לקהל הצופים כדי לוודא שאתם מדברים על השקופית הנכונה. בנוסף, תוכלו להציץ בהערות שרשמתם על כל שקופית ושקופית, ובמקרה של iPresenter תוכלו גם לקבוע שהשקופית באייפון תהייה תמיד השקופית הבאה, כך שתוכלו להיות מוכנים לנקודה הבאה שלכם במצגת.

ipresenter (צילום: mako)
צילום: mako
keynote (צילום: mako)
צילום: mako

 

Quickoffice

האייפון אמנם מאפשר לצפות בקבצי Word ו-Excel שהגיעו לתיבת האימייל שלכם, אבל לא יותר מזה. Quickoffice, שמחירה 12.99 דולרים, מאפשרת לא רק לצפות בקבצי אופיס, אלא גם לערוך אותם ישירות על גבי האייפון. ניתן להעביר קבצים ישירות אל האייפון מהמחשב דרך רשת אלחוטית, ולהעביר אותם אל הלקוח באותה הצורה. כשהקבצים על האייפון תוכלו לקרוא אותם, לתקן אותם וליצור קבצים חדשים.

התוכנה מתעדכנת ללא הרף ומוסיפה תמיכה לקבצים חדשים בהם מיקרוסופט משתמשת לחבילות אופיס החדשות. Quickoffice משתמשת ביכולות הטבעיות של האייפון לעריכת טקסט, כולל היכולת להעתיק, לגזור ולהדביק טקסט וכוללת גם תכונות עריכה מתקדמות שלא תמצאו בשום תוכנה אחרת. לבסוף, התוכנה מאפשרת לכם לגשת לקבצים שנשלחו אליכם באימייל גם אם אתם לא משתמשים בשרת Exchange.

quickoffice 2 (צילום: mako)
צילום: mako

 

iBlueSky

היצירתיים מביניכם יוכלו להיעזר ב-iBlueSky, המשמשת בניית מפות חשיבה (שמשות). התוכנה, שמחירה 9.99 דולרים, מאפשרת לבנות מפות בגדלים קטנים כגדולים, לייצא אותן מהאייפון ואף לשלוח אותן באימייל למחשב. התוכנה תומכת במספר רב של סוגי קבצים, כולל PDF, קבצי טקסט ותמונה למיניהם. אם אתם נמצאים בדרך ועולה לכם רעיון שברצונכם לפתח, תוכלו לשלוף את האייפון ולהתחיל בסיעור מוחין תוך שאתם נעזרים בממשקה הנוח של התוכנה.

Print n Share

אחרי שעיבדתם את הקבצים שלכם, יכול להיות שתרצו גם לשלוח אותם להדפסה. Print n Share, שמחירה 6.99 דולרים, עונה על הצורך הזה, ומאפשרת להדפיס חומרים המצויים על גבי האייפון. כדי לבצע את ההדפסה יש להתקין על המחשב המחובר למדפסת תוכנה חינמית, שהאייפון ייעזר בה כדי לתתקשר עם המחשב ודרכו עם המדפסת. כדי לשמור על ניידות ניתן להתקין את התוכנה על גבי התקן נייד כמו דיסק און-קי, ולחבר אותו לכל מחשב המחובר למדפסת. התוכנה מאפשרת להדפיס אימיילים שקבלתם למכשיר, אתרי אינטרנט, אנשי קשר ותמונות. בנוסף, תוכלו להעביר קבצים אל האייפון מהמחשב בבית ולדעת שבכל מקום אליו תגיעו תוכלו להדפיס את הקבצים האלה ללא מאמץ.

אייפון, iphone (צילום: mako)
צילום: mako

 

BeamME pro

גירסה 3.0 של מערכת ההפעלה של האייפון אמנם העניקה לו את היכולת לקבל כרטיסי ביקור מטלפונים אחרים, אך תכונה זו עדיין לא עובדת בצורה מושלמת. בעזרת BeamMe pro, שמחירה 1.99 דולרים, תוכלו לשלוח ולקבל אנשי קשר ופרטים אל ומכל מכשיר.

BeamMe (צילום: mako)
צילום: mako
BeamMe 2 (צילום: mako)
צילום: mako

 

<< בפרק הקודם: לקרוא ספרים באייפון || בפרק הבא: מצלמים באייפון >>