בפרק הזה: נכיר כלים שימושיים לסטודנטים לאייפון

כדאי לקרוא אם: אתם סטודנטים או מחפשים דרך לבנות מערכי שיעור

אפשר לוותר אם: אתם ואוניברסיטה זה כמו אפל ומיקרוסופט

בין שלל היתרונות שמציע האייפון (iPhone), המכשיר של אפל מצליח להוכיח את עצמו כאחד הכלים בלעדיו לא תוכלו לחיות חיים אקדמאים. סטודנטים צפויים לגלות שלאייפון יש תוכנות שיעזרו להם לעקוב אחרי שיעורי בית, לשנן חומרים טוב יותר, לעקוב אחרי מטלות ולארגן חומרי לימוד ורשימות. מעבר לתוכנות שנמליץ עליהן מיד, כדאי לזכור שלאייפון יש תוכנה מובנית המשמשת להקלטת תזכורות קוליות. בעזרת תוכנה זו תוכלו להקליט הרצאות ולשמור אותן על המחשב, כך שתמיד תוכלו להאזין להן שוב במידת הצורך.

כדי שתוכלו לזכור טוב יותר

Flashcard Ex/Mental Case Study Flashcards הוא אחד מהכלים הטובים ביותר שניתן למצוא לשינון חומר. לא משנה אם אתם צריכים לזכור עובדות היסטוריות, נוסחאות מתמטיות מורכבות, מילים בשפה זרה או מבנים מולקולרים. סטודנטים יכולים לבנות לעצמם מערכי לימוד או להוריד מערכים מהאינטרנט ולבנות תוכנית לימוד שתאפשר להם לשנן את החומר לפני המבחן הגדול. התוכנה מתחברת לאתר Flashcard exchange, שם תוכלו לבנות ולחלוק מערכים משלכם כאשר כבר עכשיו יש מעל ל-21 מיליון כרטיסי לימוד מוכנים בכל התחומים מהגן ועד לאוניברסיטה.

סטודנטים לרפואה יכולים לבנות לעצמם סדרת כרטיסים עם שמות איברים ותפקידם בגוף, הורים לילדים יכולים לבנות איתם כרטיסים לשיפור השפה האנגלית. התוכנה, שמחירה 2.99 דולרים, כוללת בין מצביה השונים גם מצב שיעורים, המאפשר לקבוע כמה פעמים יש לחזור על כל סט כרטיסים, והתוכנה תדאג להזכיר לכם אילו כרטיסים אתם אמורים ללמוד בכל פעם שתפעילו אותה.

flashcards.png (צילום: mako)
צילום: mako
flashcards study.png (צילום: mako)
צילום: mako

להשתלט על שיעורי הבית

iHomework מסייעת לעקוב אחרי שיעורי הבית ולחלק אותם על פי שיעורים, לקבוע תאריך יעד להגשה ולסמן כאשר סיימתם אותם. תוכלו לעקוב אחרי פרוייקטים מורכבים, לכתוב הערות לגבי כל מטלה שיש לכם ולהיות בטוחים שכאשר תאריך יעד למטלה מתקרב, התוכנה תעדכן אתכם בעניין. התוכנה, שעלותה 0.99 דולרים, מציעה מספר דרכים לצפות במטלות שיש לבצע, ומאפשרת לסמן מטלות שאתם מקבלים באופן שוטף ומשימות גדולות עליהם אתם מקבלים פרטים כבר בתחילת השנה.

ihomework reminder.png (צילום: mako)
צילום: mako
ihomework view.png (צילום: mako)
צילום: mako

כי תמיד צריך קורא PDF

אם אתם מקבלים הרבה קבצי PDF במהלך הלימודים, מומלץ להיעזר ב-PDF Expert. לאחר נסיונות רבים עם תוכנות PDF אחרות על האייפון, אין ספק ש-PDF Expert עושה את העבודה כמו שצריך. זו התוכנה היחידה שיודעת לעבוד עם קבצי PDF גדולים מאוד בלי להיתקע, ולקרוא ולייצר סימניות. התוכנה תומכת במצב מאונך ומאוזן, מאפשרת גלילה מהירה בתוך מסמכים, לחפש מילים בתוך מסמך ולהעתיק אותם ואז להדביק את הטקסט בתוכנות אחרות. ניתן גם לשלוח את קובץ ה-PDF לאחרים דרך תוכנת האימייל.

תכונה מוצלחת של PDF Expert היא היכולת לחבר בעזרתה את האייפון למחשבים אחרים דרך רשת אלחוטית. המחשבים יראו את האייפון כאילו היה כונן רשת אליו ניתן לגרור קבצים ולצפות בהם בעזרת התוכנה. התכונה הזו חוסכת רכישה של תוכנה נפרדת לנשיאת קבצים, כך שגם אם לא תוכלו לקרוא את כל הקבצים עדיין תוכלו להעביר אותם בין מחשבים. בונוס נוסף הוא יכולת התוכנה לפתוח קבצי PDF המוגנים בסיסמה. המחיר - 4.99 דולרים.

pdf expert 2.png (וידאו WMV: mako)
וידאו WMV: mako
pdf expert.png (צילום: mako)
צילום: mako

<< בפרק הקודם: עיבוד תמונות באייפון || בפרק הבא: עריכת וידאו באייפון >>