1. להקליד ביטויים קבועים בקלות.

נמאס לכם להקליד את כתובת המייל בכל טופס הרשמה מחדש? ארגנו לעצמכם קיצור דרך והיכנסו ל"הגדרות" (Settings) -> "כללי" (General) -> "מקלדת" (Keyboard) -> "קיצורים" (Shortcuts) ולחצו על אייקון ה"+". תוכלו להגדיר, למשל, שבהקלדת האותיות "AA" תופיע כתובת המייל שלכם, האותיות "MAKO" יוחלפו בכתובת "www.mako.co.il" וכדומה.

2. להשתיק התראות SMS מטרידות

לכולנו יש לפחות חבר אחד שחושב שאם יש לו תוכנית ללא הגבלה זה אומר שמותר לו להציף אותנו בהודעות בלי הפסקה. מצד אחד, אנחנו לא רוצים לחסום אותו, אבל מצד שני גם לא מתחשק לנו לקבל התראה על כל הודעה שלו. אין בעיה: נכנסים לשיחה עם איש הקשר (או הקבוצה) באפליקציית "הודעות" (Messages) -> לוחצים על "פרטים" (Details) בראש המסך -> מפעילים את מתג "נא לא להפריע" (Do Not Disturb).

אייפון
קחו כמה טיפים לאייפון

3. להשתמש בפלאש להתראות

אם אתם מאלה ששמים את המכשיר על השולחן בעבודה ושונאים שכל התראה גורמת לצליל חזק מהצלצול או הרטט, תוכלו להפוך את נורית ההבזק הסמוכה למצלמה לנורית התראות ולהשתיק את כל היתר: היכנסו ל"הגדרות" (Settings) -> "כללי" (General) -> "נגישות" (Accessibility) והפעילו את מתג "הבהוב בעת התראה" הנמצא תחת קטגוריית "שמיעה".

4. להשתמש באייפון כפלס

אתם מנסים לתלות תמונה, לקבע מדף או לעשות כל עבודת שיפוץ אחרת בבית שדורשת יישור - אבל אין לכם את הכלי המיושן ההוא עם בועת המים שמאפשר ליישר משטחים. אל דאגה - אתם לא צריכים אפילו לחפש אפליקציה ייעודית, פשוט היכנסו לאפליקציית המצפן המגיעה עם האייפון וגררו שמאלה.

5. לכבות את הצבעים במסך

האייפון הוא מכשיר מעולה, אבל הוא עדיין לא מתקרב לחיי הסוללה של מכשירי אנדרואיד. אם שוב מצאתם את עצמכם באמצע היום עם פחות מדי אחוזי סוללה, תוכלו להפוך את מסך המכשיר לשחור-לבן, מה שמוריד את צריכת החשמל של זללן האנרגיה הגדול במכשיר. היכנסו ל"הגדרות" (Settings) -> "כללי" (General) -> "נגישות" (Accessibility) והפעילו את מתג "גווני אפור" (Grayscale) שתחת קטגוריית "ראייה"

6. להאזין לטקסט

הבהייה הממושכת במסך עייפה אתכם, אבל עדיין רוצים להמשיך להתעדכן במה שחדש במאקו, למשל? האייפון יודע להקריא לכם טקסט, והשנה נוספה לראשונה אפשרות הקראה בעברית. היכנסו ל"הגדרות" (Settings) -> "כללי" (General) -> "נגישות" (Accessibility) והפעילו את מתג "דיבור" (Speech) שתחת קטגוריית "ראייה". לאחר מכן, בעת שאתם באפליקציה שבה נמצא טקסט שאין לכם כוח לקרוא בעצמכם, סמנו אותו (נגיעה ארוכה ואז גרירת הסמנים לקביעת תחילת וסוף הבחירה) ולחצו על כפתור "הקראה" בבועת האפשרויות שתוצג לכם..