אייפון (צילום: jianying yin, Istock)
אייפון 4S - המשתמשים כבר מתלוננים | צילום: jianying yin, Istock

אייפון 4S אמנם שבר את כל שיאי המכירות וגרם להיסטריה המונית ברחבי העולם, אבל אחרי התנסות של כמעט חודש צצות גם שלל בעיות שהמשתמשים מדווחים עליהן בפורומי התמיכה של אפל ובאתרי טכנולוגיה שונים, החל ממסך מצהיב ועד לפריצת אבטחה של Siri .

מסך בגוון צהבהב

לא מעט משתמשים התלוננו בפורום התמיכה של אפל על כך שהמסך של המכשיר נוטה לגוון צהבהב או אפילו ירוק. כמו כן התלוננו שהמסך לא חד מספיק ואפילו מטושטש מעט כמו שהיו מצפים בהשוואה לאייפון 4 למשל או מכשירים אחרים. 

הבעיה בולטת יותר על רקע לבן, כשהמשתמש קורא מיילים או גולש ברשת.

אין תמונה
מסך עם גוון צהבהב, רואים?

Siri העוזרת הווירטואלית

מלבד מספר לא מועט של משתמשים שהתלוננו בפורום התמיכה של אפל על כך שהם לא מצליחים להפעיל את Siri העוזרת הווירטואלית המדוברת של אייפון 4S (בעיה הנפתרת בקלות יחסית על ידי שינוי בהגדרות), האתר Mobiledia חשף השבוע באג די גדול באבטחה שהעוזרת יוצרת.

לפי האתר, הגדרות ברירת המחדל של סירי מאפשרות לכל מי שירצה להפעיל אותה דרך המכשיר, גם כאשר הוא נעול באמצעות קוד.

הדבר יוצר בעיית אבטחה חמורה כיון שמי שיפעיל אותה יוכל באמצעות פקודות קוליות לשלוח מהמכשיר שלכם סמסים, מיילים או לגשת לרשימת אנשי הקשר ולעשות עוד כמה פעולות  ללא ידיעתכם או רשותכם.

סביר להניח שאפל תיכננה את ברירת המחדל שמאפשרת גישה למכשיר נעול דווקא כדי להקל על  המשתמש שיוכל לבצע פעולות שונות כשידיו עסוקות (בנהיגה למשל), עם זאת נראה כי ה"פינוק" הזה יוצר בעיה חמורה יותר. 

Siri  לא מבינה מבטאים

Siri, מלבד העובדה שהיא לא מבינה עברית (עדיין) יש סיכוי גבוה מאוד שאם תדברו איתה במבטא ישראלי כבד היא לא תבין מה אתם רוצים ממנה כיון ש- Siri  לא מצליחה להבין אנגלית עם מבטא. משתמשים מרחבי העולם אפילו תיעדו את הכישלון שלה.  

החדשות הטובות הן שמדובר בגרסת ביטא בלבד, כך שיש עוד מקום לשיפורים ובינתיים העוזרת הופכת לקאלט ברשת ומספקת לא מעט רגעים משעשעים

הסוללה

כן, בעיית חיי הסוללה הקצרים של אייפון לא נפתרת גם בגרסת אייפון 4S. למרות ההבטחות הגרנדיוזיות של אפל כי באייפון החדש חיי הסוללה יהיו משופרים בצורה משמעותית אתר Ilounge שבדק את הסוללה דיווח שהביצועים שלה לא רק לא השתפרו, אלא אף נהיו גרועים יותר מאלה של אייפון 4.

לא לגמרי ברור מה "גומר" את הסוללה, האם זה המעבד המשופר (A5), העוזרת הווירטואלית, החיבור לענן של אפל, מערכת ההתראות החדשה, אפליקציה למציאת חברים או כל שירות אחר.

המצלמה

מלבד SIri, הרבה מאוד תשומת לב הופנתה גם למצלמה החדשה והמשפורת של אייפון 4S עם 8 מגה פיקסל ומנגנון HDR שמספק תמונות יותר חדות וברורות.

עם זאת, משתמשים מתלוננים בפורומים השונים כי המצלמה נתקעת ולעתים הצמצם שלה פשוט לא נפתח, לפעמים היא גם נסגרת ללא התראה מוקדמת.

החדשות הטובות הן שרוב המשתמשים מעידים כי למרות הבעיות, כשהמצלמה כן עובדת, התמונות יוצאות ממש מוצלחות.

בעיות נוספות שנרשמו בפורום התמיכה של אפל

מספר תלונות שנרשמו בפורומים כוללות בעיות סאונד בעת ביצוע שיחות, מסך שקופא, המכשיר נתקע באופן ספונטני, מתחמם יתר על המידה, עדשת המצלמה משמיעה רעשים מוזרים ועוד.

אין תמונה
לא מושלמת אבל לפחות משעשעת. Siri

>> אייפון 4S מול סמסונג גלקסי S2 במבחן התרסקות - איזה מכשיר ניצח?