אייפון iphone (צילום: Sean Gallup, GettyImages IL)
במיוחד למי שחייב לעשות כביסה באמצע משחק | צילום: Sean Gallup, GettyImages IL

כל אוהד כדורגל מצוי היה רוצה לנטוש את העבודה לחודש, ולשקוע בבית או באיזה בר כדי לצפות במשחקי המונדיאל. אבל חיי היומיום מכריחים אותנו להתמודד עם המציאות, זו שמזכירה לכם שיהיו מצבים שבהם לא תוכלו ליהנות מהמשחקים.

אבל אותה מציאות ממש, גם באה לקראתכם – טורניר גביע העולם בכדורגל המתקרב במהירות, לא פוסח על האייפון. אם אתם הבעלים הגאים של מכשיר הפלא של אפל, הוא יכול להיות הקשר שלכם לכל מה שחשוב באמת בתקופה הזו, והוא יאפשר לכם לחוות את המונדיאל כמו שלא חוויתם אותו מעולם. החל מצפייה במשחק על גבי המכשיר, דרך קבלת עדכונים שוטפים ועד השתתפות בטורנירים של משחקים שכבר עכשיו נמצאים בחנות האפליקציות, ומוכנים להיות שלכם במחירים סמליים (יחסית).

רק שימו לב – אם אתם מתכוונים לצפות במשחקים כשאתם בדרכים, צרו קשר עם חברת הסלולר שלכם ודאגו שתהייה לכם חבילת גלישה סלולרית מספיקה. שנתחיל?

צפייה ישירות מהמכשיר

חברת הטלוויזיה הבריטית BBC, הכריזה שזמן קצר לפני תחילת התחרויות היא תשיק אפליקציה המיועדת במיוחד לחובבי גביע העולם. האפליקציה תאפשר לראות שידורים חיים ישירות מהמכשיר, היא תספק סטטיסטיקות ועדכוני חדשות לכל אורך היום, ותציע גם קטעי וידיאו, שישמרו בארכיון, לכל השערים שיובקעו לאורך התחרויות. כך שגם אם תפספסו את השידור החי, תוכלו לחוות את החוויה החשובה ביותר.

האפליקציה הזו תהייה זמינה להורדה חינם, ולאחר אירועי גביע העולם היא תמשיך לעבוד ותספק כיסוי לאירועי ספורט נוספים לאורך השנה (פורמולה 1 למשל). הכל טוב ויפה, אבל חברת חדשות הספורט ESPN לא רק הבטיחה אלא כבר קיימה. גם היא מספקת אפליקציה חינם לכל חובבי הספורט עם מספר רב מאוד של כלים ואפשרויות מעניינות.

מי שיעשה שימוש באפליקציה של ESPN, יקבל מידע בלעדי מהרשת גם דרך הערוץ האמריקאי שלה וגם דרך הערוץ הבינלאומי. המידע יכלול ניתוחי משחקים וכיסוי חדשותי שוטף. כבר עכשיו ניתן לקבל מידע מקיף על כל 32 הקבוצות המשתתפות, לו"ז של כל התחרויות ואפשרויות התאמה אישית, כך שתקבלו מידע וחדשות רק על הקבוצות שמעניינות אתכם. יש בה גם היסטוריה מלאה של התחרות משנת 1930, בניית נבחרת חלומות ועוד מידע ייחודי ומעניין מבית רשת הספורט. לקראת התחרות האפליקציה תעודכן, ותהיה בה גם אפשרות צפייה בשידור חי בכל התחרויות, אפשרות להאזין לשידורים (כך שגם בנהיגה לא תהיו מנותקים) ולוח תוצאות מעודכן. המעריצים שגם יהיו באירוע יוכלו להעלות תמונות ישירות מהאייפון לגלריה מיוחדת, שבה יוכלו לצפות אנשים מרחבי העולם.

אין תמונה
כל האינפורמציה במקום אחד. אפליקציה של ESPN לאייפון

אחד הפלוסים הגדולים באפליקציה של ESPN, הוא שהמידע שהיא נותנת מקיף ביותר. אפשר לקבל שם אינפורמציה על כל קבוצה ולחפור פנימה ולקבל מידע על כל שחקן – בין היתר סטטיסטיקות שלו, אזכורים בחדשות, מעקב אחרי הקריירה וכמובן התפקיד שהוא מאייש. האפליקציה בנויה ממש טוב, ומומלץ כבר להוריד אותה כדי להתחיל להתרגש (היא כוללת ספירה לאחור לאירוע). והכי חשוב, כבר אמרנו שהיא חינם?

להיות חלק מהמשחק

חברת EA השיקה את המשחק הרשמי של FIFA 10, כחלק מההפצה של המשחק בקונסולות המשחק השונות. כמו בעבר, המשחק מאפשר לכם לשחק עם הנבחרות שהגיעו לטורניר, אבל ניתן גם לבחור כל קבוצה מתוך למעלה מ-100 קבוצות בינלאומיות אחרות, וליצור את טורניר גביע העולם שלכם.

ההשקעה במשחק ניכרת כבר מהרגע הראשון. הגרפיקה מדהימה והמשחקיות מצוינת. יש למשחק שני מסלולים, האחד – מסלול המונדיאל, שמוגבל ל-32 הקבוצות הנבחרות ומתחיל ממשחקי בתים ומתקדם משם עד לגביע. השני – מסלול שפותח לפניכם את האפשרות לבחור כל אחת מהקבוצות שבמשחק (אפילו את ישראל), ולהתחיל עם שחקן מתחיל ועד להובלת הנבחרת האהובה שלכם למונדיאל עצמו.

חשוב להדגיש את רמת הגרפיקה. מדובר באיכות שהייתם מצפים למצוא בקונסולות משחק גדולות. המשחק מגיב טוב ומהר, ולמרות שבתחילה נראה שהמסך של האייפון קטן מדי למשחק כדורגל, מהר מאוד שוכחים מהכל ושוקעים במשחק.

כמי שלא מתעניין במונדיאל או בספורט הזה באופן כללי, מצאתי את עצמי חוזר כל הזמן למשחק כדי לנסות את כוחי ולהוביל את נבחרת החלומות (שמסתבר שיש לי) לגדולה. תוכלו ללחוץ על הקישור לסרטון של המשחק ב-YouTube כדי לקבל רושם טוב יותר גם על המשחקיות עצמה, אבל גם על כמות האפשרויות האדירה שניתנת לשחקן – מהצבעים של החולצות ועד לרמת המשחק של המחשב. אם אתם באמת מכורים, המשחק הזה יאפשר לכם להתכונן למונדיאל ולנסות לשחזר משחקים לאחר שהוא יסתיים.

>> כל מה שאתם צריכים לדעת על האייפון שלכם