הימים האחרונים היו לא קלים במיוחד עבור אפל, שנאלצה לספוג, באופן שלא אופייני לה כלל, מטח של ביקורות שליליות על שירות המפות החדש שלה ב-iOS 6  שהתקבל בצורה לא אהודה על ידי משתמשים ומבקרים. השירות החדש כולל לא מעט באגים ונראה כאילו הוא מגיע "חצי אפוי". עם בעיות כמו תצוגת מפות מעוותת ו"נמסה" ב-3D, נתונים חסרים, בעיות בניווט, מיקומי ערים וציוני דרך לא מדוייקים כשלפעמים הסיכה במפה סוטה מהמיקום הנכון ועוד. אפילו עלה לרשת טאמבלר חדש המוקדש כולו לתקלות כאלו בשם The amazing iOS 6 maps.

iLost
אבודים. בלעדי למפות של אפל

כעת, לאחר לא מעט פרודיות בדמות סרטונים ביוטיוב וממים ברשת, גם מוטורולה מוביליטי  אשר שייכת לגוגל, מצטרפת לחגיגה ומשחררת מודעה חדשה שלועגת לאפל ולשירות המפות החדש שלה שעליו הכריזה בגאווה כשהציגה את iOS 6 וכעוד צעד לעבר ההתרחקות משימוש בשירותי גוגל.

המודעה פורסמה על ידי מוטורולה בטוויטר וב-Google+, ובה מוצג האייפון 5 עם ההאשטאג "iLost" (אני אבוד) מתחתיו כשהוא מריץ את שירות המפות החדש לצד סמארפטון ה-Droid Razr M כשהוא מריץ את Google Maps. ניתן לראות שבשורת החיפוש הוקלדה בקשה למציאת רחוב בעיר ניו יורק באופן זהה. Google maps החזיר תוצאה מדויקת של הרחוב שנמצא במנהטן ושירות המפות באייפון הציג מיקום מפוקפק כלשהו ברובע ברוקלין בעיר. בכותרת של הפוסט נכתב: "מחפש את רחוב 15 מזרח 315 במנהטן? Google Maps ב-Droid Razr M ינחה אותך לשם, אך אם תשתמש במפות של אפל, אתה כנראה תאבד את הדרך בברוקלין.

סמסונג עוד לא הצטרפה לחגיגה, למרות שבשבוע שעבר היא שחררה פרסומת ובה היא לועגת דווקא  למעריצים שעומדים בתורים לרכישת אייפון 5. אפל כבר הגיבה על כך ששירות המפות החדש מפגין ביצועים לקויים והצהירה שזו עבודה בתהליך ושעם הזמן השירות ישתפר. עוד דווח כי אפל מנסה לגייס עובדי גוגל לשעבר עם ניסיון ב-Google maps כדי להתגבר על התקלות בשירות שלה.

>> לכתבות נוספות באתר TGspot