בפרק הזה: נבין איך פותרים בעיות ומפתחים את היצירתיות בעזרת האייפון

כדאי לקרוא אם: אתם מרגישים תקועים ומחפשים מפלט במכשיר הפלא שלכם

אפשר לדלג אם: מחסומי יצירתיות זה לאנשים שאין להם אייפון

האייפון (iPhone) יכול להוות מקור השראה, ולא רק בזכות העיצוב שלו וההצלחה לה הוא זוכה. קיימות כמה תוכנות שכל מטרתן להרגיע את המוח ולעורר השראה, לשנות את הכיוון בו אתם מנסים לפתור בעיה ולהציע דרכים חדשות לפעול בהן. התוכנות האלה נועדו לסייע ליוצרים, לסטודנטים ולאנשים מן השורה שמרגישים תקועים וחסרי יצירתיות.

קלפים טובים ליצירתיות

Creative Whack Pack מבוססת על חפיסת קלפים רגילה שפותחה על ידי רוג’ר וון אוך, מומחה ליצירתיות. מטרת התוכנה, שמחירה 1.99 דולרים, היא לסייע בכל סיטואציה בה אתם נתקלים בבעיה או מרגישים תקועים. כל קלף בחפיסה מציג תמונה וטקסט שיאתגר אתכם ויעזור לכם לחשוב אחרת על הבעיה. הטקסט עצמו משעשע ומעניין, והרעיונות של וון אוך מועילים. בסוף כל קלף תוכלו לחלוק את הרעיון עם חבר במייל. ניתן גם לעבור על כמה קלפים בניסיון לפתור את הבעיה ואפשר לכתוב את הערותיכם ומחשבותיכם לאחר כל קלף. אם אתם נמצאים במקצוע שדורש יצירתיות, התוכנה הזו היא כלי שימושי יותר.

אייפון, iphone
אין תמונה
אין תמונה

חשיבה עקומה

בשנות ה-70 המציאו בריאן אנו, המוסיקאי המפורסם, ופיטר שמידט, צייר בריטי קצת פחות מפורסם, חבילת קלפים בשם Oblique Strategies, עליהם כתוב מצד אחד "אסטרטגיות עקיפות" ומהצד השני משפט המשתנה מקלף לקלף. כל משפט היה מוזר ולרוב חסר משמעות ברורה, אך תפקידו לעורר השראה. המטרה דומה למטרה ב-Wack Pack, ודווקא השימוש במשפטים מוזרים ומשונים אמור לגרום לכם לחשוב אחרת. החפיסה של Oblique לא כוללת את כל המידע שיש בחבילה של רוג’ר וון אוך והתוכנה כוללת את כל חמש הוצאות הקלפים עד היום, השונות במקצת זו מזו. התוכנה החינמית מציגה את גב הקלף והקלקה עליו הופכת אותו ומציגה את המשפט.

אין תמונה
אין תמונה

אולי פשוט תעשו זן?

זן בונד הוא משחק תלת ממדי המבוסס על אומנות עתיקה, בה אדם המקבל פסלי עץ בצורות שונות צריך לכרוך סביבם חבל באורך קבוע כך שיכסה את כל הפסלים. נשמע פשוט אבל לא קל בכלל. הרעיון מאחורי האתגר הוא בעיקר להגיע למצב שבוא אתם רגועים, מנותקים מהמחשבות וממוקדים בצורה מוחלטת במלאכה שלפניכם. מתוך השקט הזה צצה ההשראה ואולי גם הארה לגבי פיתרון הבעיה. המשחק הוא תלת ממדי ומחקה את המציאות באופן משכנע למדי. ניתן להשתמש באצבע אחת או שתיים כדי לסובב את הפסל ולכרוך את החבל סביבו. לכל פסל יש שלוש רמות שניתן להגיע אליהן בכיסוי הפסל, ובכל פעם שמסיימים פסל מטפסים בעץ דמיוני, אליו קשורים הפסלים, ומגיעים לצורה מורכבת יותר. האווירה של המשחק, שעלותו 4.99 דולרים, נשענת ברובה על המוסיקה שהולחנה עבורו ויוצרי המשחק ממליצים להשתמש באוזניות כדי ליהנות מהחוויה. ניתן גם להוריד את הפסקול מתוך התוכנה.

אין תמונה
אין תמונה

<< בפרק הקודם: איך לערוך סרטונים ממצלמת האייפון