גיא לוי מהבלוג GSM-Israel נמצא בימים אלה בתערוכת IFA בגרמניה, שם הוא נתקל במודל דמי של אייפון 5.  מכשיר עם מבנה המבוסס ככל הנראה על העיצוב והמידות של אייפון 5 (עד ההשקה לא ניתן לדעת בוודאות), שלפיו בונות החברות את האביזרים למכשיר העתידי כדי להיות מוכנות מראש ביום ההשקה.

חשוב לציין כי בזמן צילום הסרטון, לוי היה בטוח כי מדובר באייפון 5, הדבר האמיתי (כך נאמר לו על ידי הנציג של חברת Krusell, המייצרת כיסויים לטלפונים סלולריים). בדיקה נוספת העלתה שלא מדובר במכשיר האמיתי, אלא כאמור, במכשיר דמי, שמבוסס לפי ההערכות על העיצוב הסופי של אייפון 5.

כפי שניתן לראות בווידאו הדגם הבא של האייפון יהיה ארוך יותר, בעל מסך גדול מקודמו, עם רמקולים שמוקמו בחלקו התחתון ואכן, בהתאם לאחת השמועות החזקות ביותר סביב המכשיר, המחבר (חריץ הטעינה) שלו יהיה קטן יותר.

בסרטון מסביר לוי כי הוא אינו מדליק את הדגם של האייפון על מנת לא לחשוף את מי ש"הדליף" אותו, ולכן גם לא ניתן לדעת האם מדובר במכשיר שלא רק נראה כמו אייפון 5 אלא גם עובד כמוהו.

במקביל מפרסם צעיר סיני בשם ג'ימי לין באתר-Weibo (הטוויטר הסיני), תמונות ופרטים חדשים על אייפון 5 עובד, אחרי שלטענתו הצליח לשים עליו את ידיו.

בדומה לבלוגר הישראלי, גם לין סיפר כי המחבר קטן יותר (19 פינים במקום 30), רמקולים בתחתית , מכשיר גבוה ודק יותר אבל מרגיש ביד אותו הדבר כמו אייפון 4S. עוד כתב הסיני כי למכשיר מסך של 4 אינצ' וההרגשה היא שהוא עשוי מאותה מתכת כמו האייפד.

בכל מקרה, אפל כהרגלה ממשיכה לשמור על סודיות מוחלטת ואילו מהשמועות והמודלים היו מדויקים יותר ואילו פחות נדע רק ב-12 בספטמבר, מועד השקתו המשוער של אייפון 5.

>> גרידית? אפל דורשת לאסור מכירה של גלקסי S3

>> אפל, לידיעתך: חיקוי של אייפון 5 כבר נמכר בסין והוא מריץ אנדרואיד