אייפון (צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL)
פיתחו יומנים - הערב זה קורה | צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL

16 חודשים עברו מאז הושק אייפון 4, שנה וקצת של חרושת שמועות בלתי פוסקת, משאלות לב, השוואת עם טלפונים אחרים, השמצות, הכפשות וחיזוקים חיוביים. כל אלו יבואו הערב לקיצם במסיבת עיתונאים של אפל בקמפוס שלה בקופרטינו, קליפורניה, שמתוכננת לשעה 19:00 שעון ישראל.

אז מה צפוי לקרות הערב באירוע המדובר מלבד ההשקה של מכשיר האייפון החדש שייקרא אייפון 5 או אייפון 4S? אלה הנושאים העיקריים שיעמדו במרכז הערב, כמובן לפי דיווחים והערכות של מקורות יודעי דבר: 

סטיב ג'ובס

נתחיל באחת השמועות המרעישות כי סטיב ג'ובס, מנכ"ל אפל האגדי שהודיע על פרישה לפני קצת יותר מחודש כנראה הולך לעמוד על הבמה במהלך מסיבת העיתונאים לצידו של המנכ"ל הנוכחי טים קוק, כך מוסר פורנימה גופטה, כתב של סוכנות הידיעות רויטרס. "יהיה מעניין ביותר לראות האם המנכ"ל החדש טים קוק יוביל את הפתיחה והאם ... סטיב ג'ובס ישתתף", אמר האנליסט שו וו מחברת Sterne Agee באותו דיווח. 

(משמאל) טים קוק, מנכ"ל אפל החדש, סטיב ג'ובס  (צילום: David Paul Morris, GettyImages IL)
סטיב ג'ובס וטים קוק ביחד על הבמה? כנראה שלא | צילום: David Paul Morris, GettyImages IL

מערכת הפעלה משודרגת, IOS 5 

אחד החידושים שכמעט בוודאות יוכרזו הערב היא מערכת ההפעלה המשודרגת של אייפון בגרסה 5, אותה חשפה אפל למפתחים כבר ביוני השנה. הוויכוח בין אתרי הטכנולוגיה בעולם הוא סביב מועד השקתה הרשמי שצריך לבוא לפני מועד תחילת המכירה של אייפון החדש היות והוא יתבסס עליה. על פי ההערכות מדובר ב-10 באוקטובר, כלומר בעוד שבוע.

שמועה נוספת עם סבירות נמוכה במיוחד היא סביב הכרזה על שיתוף פעולה כלשהו של אפל עם פייסבוק

שירות iCloud  

עוד נושא שיעלה ככל הנראה הערב הוא שירות ה-iCloud  שעתיד לספק למשתמשים במכשירי אפל סנכרון מלא בין הנתונים במכשיר לענן האחסון של החברה ברשת האינטרנט.

אנשי קשר, לוח שנה, דואר, אפליקציות וספרים, כולם יהיו מגובים על iCloud, יהיו בו גם שירותי סינכרון נוספים עבור תמונות, מסמכים, ומוסיקה. גם יישום ה-ITunes יעבור התאמה לשירות החדש ויאפשר למשתמשים ליצור העתק ראי של ספריות השירים שלהם לענן ומשם לסנכרן אותם עם כל מכשיר אחר המחובר ל-iCloud. לא במקרה, מדובר על שירות דומה מאוד לזה הקיים באנדרואיד עבור המשתמשים של גוגל.

אייפון (צילום: VCG, GettyImages IL)
הציפיות כל כך גבוהות מהערב - שכל מה שיספק אותנו עכשיו זה אייפון מזהב | צילום: VCG, GettyImages IL

אייפון 4 ואייפון 3GS

על פי השמועות נראה כי אפל מתכננת להמשיך לשווק את אייפון 4 בשני צבעים, שחור ולבן, אף על פי הגרסה החדשה. כמו כן, התחילה החברה בפעם הראשונה בארה"ב לספק לחנויות בימים האחרונים גרסאות פרוצות (unlocked) של ה-3GS במטרה כנראה למכור אותו כאופציה זולה יותר.

אייפון 5 או אייפון 4S? 

נכון לעכשיו הדיווחים מתעקשים כי אפל ישיקו גרסת שדרוג בלבד לאייפון 4, עם זאת, אולי צפויה לנו גם הפתעה נעימה.

בהיבט העיצוב כנראה המכשיר החדש יזכה לעיצוב דומה לזה של אייפון 4 תחת הגרסה 4S. מבחינת החומרה צפוי שיפור בנתוני המעבד, הזכרון והמצלמה. כאן תוכלו לקרוא את כל השמועות על אייפון 5 בהרחבה.

Assistant (עוזר אישי)

'החידוש' שאפל עתידה להכריז עליו במסיבת העיתונאים הוא העוזר האישי שיודע לקחת קלט קול ולהפוך אותו למשימות. משתמשים יוכלו לתזמן אירועים, לחפש מידע, לשלוח הודעות SMS ולבצע עוד מגוון פעולות באמצעות פקודות קוליות. את הטכנולוגיה רכשה אפל בשנת 2010 מחברה שנקראת Siri ועל פי השמועות עליה מתבסס העוזר האישי.

לדעתכם: צפויה הערב אכזבה גדולה אחרי חשיפת דגם האייפון החדש? 

>> ההיסטריה בשיאה: אייפון 5 עומד לשבור את כל שיאי המכירות