אייפון שבור
שוב אייפון מתפוצץ, שוב בסין

המגפה ממשיכה: לפי דיווח חדש, אישה נוספת מצטרפת לסטטיסטיקה המדאיגה של הפציעות הנגרמות מסמארטפונים מתפוצצים: תושבת עיר הנמל דליאן שבמחוז ליאונינג בסין, נפצעה לאחר שמכשיר האייפון 5 שלה התפוצץ, לכאורה, כאשר ניסתה לסיים שיחה.

האישה סיפרה לעיתון מקומי כי דיברה במכשיר, מדגם אייפון 5 של אפל, במשך 40 דקות, וכשרצתה לסיים את השיחה הבחינה בכך שהוא חם למדי. היא ניסתה ללחוץ על כפתור סיום השיחה על המסך אך המכשיר לא הגיב. לאחר מספר ניסיונות אירע פיצוץ ששבר את המסך מצידו הימני העליון, בו היא מודה שהיה סדק קל מנפילה שאירעה בעבר, ושלח רסיסי זכוכית לעבר עיניה. היא אינה דורשת פיצוי אך מזהירה משתמשים אחרים להיזהר בעת השימוש במכשיריהם.

בואו לפייסבוק של נקסטר

כאמור, זה רחוק מלהיות המקרה הראשון של פציעה מסמארטפון מתפוצץ. בחודש שעבר דווח כי מא איילון, דיילת צעירה מצפון סין, מתה לאחר שמכשיר האייפון 5 שלה התפוצץ כשניסתה לענות לשיחה בזמן טעינה. וו ג'יאנטונג, גם הוא מסין, נכנס לתרדמת לאחר שהתחשמל ממכשיר אייפון 4. במקרים אחרים דווח על מכשירי גלקסי של סמסונג שהתפוצצו ושרפו במקרה אחד בית בסין ובמקרה אחר את רגליה של צעירה שוויצרית.

בתגובה לכל המקרים הללו, מיהרו היצרניות להביע תנחומים ולהאשים את השימוש באביזרים לא מקוריים כגון סוללות ומטענים זולים בגרימת האסונות. לאחרונה אף החלה אפל במבצע חלוקת מטענים מקוריים במחיר מסובסד של 10 דולר למוסרי מטענים זולים ומזויפים. אך הפעם, לפי הפרטים שדווחו, מדובר על דגם מכשיר בו לא ניתן להחליף את הסוללה והוא לא היה מחובר למטען בזמן הפיצוץ.

עד שתסתיים החקירה בעניין המקרה האחרון, חשוב לזכור שהטלפונים החכמים הם מכשירים חזקים, שיכולים לסייע למשתמשים לבצע משימות רבות אך יכולים גם לגרום לנזק. כאשר משתמשים בהם צריך לשים לב שעושים זאת בצורה נבונה, ובמקרה של התחממות רצוי להפסיק את השימוש ולהניח את המכשיר במקום מוצל וקריר עד שיחזור לטמפרטורה סבירה.

>> 9 דברים שיגרמו לאייפון ולגלקסי שלכם להתפוצץ

>> 5 אפליקציות שיאריכו את חיי הסוללה של האייפון והאנדרואיד