הסמארטפון Open C מבוסס Firefox OS של ZTE
הסמארטפון במאה דולר של ZTE עם תוכנת פיירפוקס

חברת ZTE הסינית החלה למכור סמארטפון אשר מבוסס על מערכת ההפעלה Firefox OS באתר המכירות eBay במחיר של 99.99 דולר בלבד. המכשיר, שהוכרז בתערוכת MWC 2014 בחודש פברואר, הוא ממשיכו של ה-ZTE Open אשר הריץ גם הוא את מערכת ההפעלה של מוזילה, והוא מספק ביצועים משופרים ואת גרסת המערכת האחרונה.

בעוד שעדיין מדובר במכשיר זול, ZTE Open C מצויד במסך 4 אינץ’ עם שבב כפול ליבה במהירות 1.2GHz, זיכרון 512MB, מצלמת 3 מגה-פיקסל, סוללה בהספק של 1,400 מיליאמפר/שעה, מקלט GPS ו-WiFi ואחסון פנימי בנפח 4GB ללא אפשרות הרחבה. מערכת ההפעלה Firefox OS רצה עליו בגרסה 1.3 האחרונה, יחד עם מגוון יישומים המוטמעים מראש במכשיר. החברה הודיעה כי היא מוכרת את המכירה ישירות באתר eBay, אולם היא מבצעת משלוח רק למדינות מסוימות - וישראל אינה ביניהן.

למרות המחיר הזול, Open C אינו הסמארטפון הזול ביותר שניתן להשיג. ZTE עצמה כבר מכרה בעבר את קודמו ב-eBay תמורת 80 דולר בלבד, ומותגים סיניים קטנים מוכרים מכשירים זולים יותר המבוססים על מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל. המטרה של עמותת הקוד הפתוח מוזילה, המפתחת את דפדפן הפיירפוקס ומערכת ההפעלה הסלולרית בעלת אותו שם, להגיע עוד השנה לסמארטפון במחיר שיעמוד סביב $50 ואף פחות מכך.

לכתבה המקורית ב-TGspot