אפליקציות המוזיקה החלו להשתלט על האופן שבו אנחנו צורכים את המוזיקה האהובה עלינו. אם פעם היינו מורידים את קבצי המוזיקה לנגנים ולטלפונים החכמים, היום אנו מאזינים למוזיקה שמוזרמת אלינו ישירות מהאינטרנט, ולמהירות וליציבות החיבור יש השפעה ניכרת.

Spotify


הסטורי של ספוטיפיי

מאזינים לפלייליסט בלתי נשכח? רוצים לשתף אותו עם חברים? ניתן לשתף את תמונת הסינגל או האלבום לו אתם מאזינים, יחד עם לינק להאזנה, גם בסטוריז של אינסטגרם. במסך הניגון של ספוטיפיי לחצו על שלוש הנקודות > Share > ואז לחצו על Instagram Stories. בקרוב, אומרים באינסטגרם, נוכל לשתף גם בסטוריז של פייסבוק.

פודקאסטים

ספוטיפיי שמה דגש בשנה החולפת גם על פודקאסטים וביניהם גם פודקאסטים ישראלים רבים. לצד הפודקאסטים של תאגיד השידור הישראלי "כאן" אפשר למצוא פודקאסטים מפורסמים אחרים כמו "קיצור תולדות האנושות" של פרופ' יובל נח הררי ו"עושים היסטוריה" של רן לוי.
חיפוש פודקאסטים בספוטיפיי מתבצע כמו כל חיפוש אחר של שיר או אומן. את כל הפודקאסטים ניתן לראות במסך החיפוש (Search בתחתית המסך הראשי) > לכו לקטגוריית Browse all ואז Podcasts.

גם ללא אינטרנט

מנויי חשבון הפרמיום של ספוטיפיי היו יכולים להוריד עד 3,333 שירים לאחסון המקומי של המכשיר שלהם ולהאזין להם גם ללא חיבור לאינטרנט. לאחרונה הגדילה ספוטיפיי את מגבלת ההורדה וכעת מנויי הפרמיום של החברה רשאים להוריד עד 10,000 שירים לאחסון המקומי בכל מכשיר שאליו הם מחוברים.
ליד שיר או פלייליסט יופיעו מעין מפסקים עם המילה Download. חץ פונה מטה יציין שהקובץ ירד במלואו למכשיר. כשהאפליקציה תזהה שאין חיבור אינטרנט זמין, היא תנגן רק את השירים שכבר הורדתם מראש.
https://vimeo.com/122512075

נהיגה מהנה

את האפשרות להאזין לספוטיפיי במהלך ניווט ב-Waze כבר הכרנו, אך אם אתם מעדיפים לנווט באמצעות Google Maps תשמחו לשמוע שגם משם אפשר להפעיל את סרגל הניגון של ספוטיפיי. היכנסו ל-Google Maps > הגדרות > הגדרות ניווט > באנדרואיד: "הצגת פקדים של הפעלת מדיה", באייפון: "פקדי הפעלת מוזיקה" > ושם בחרו ספוטיפיי.

Apple Music


רשימות השמעה מכל העולם

בכל חצות לילה תתעדכן רשימת השירים המושמעים ביותר ב-115 מדינות שונות וניתן יהיה להאזין לרשימת השמעה השירים המובילים בישראל, ובמדינות אחרות, נכון לכל יום. כדי לעשות זאת פתחו את התפריט (באנדרואיד: שלושת הקווים משמאל למעלה) >באנדרואיד לחצו על Browse, באייפון על עיון בתחתית המסך הראשי > ואז Top Charts. תחת כותרת המשנה Daily Top 100 תמצאו את רשימות השירים הפופולריות ביותר בכל מדינה.

צפו במילות השיר

הגרסה החדשה של אפל מיוזיק מאפשרת לצפות במילים של שירים רבים, גם בעברית. במסך מתנגן כעת לחצו על שלוש הנקודות בתחתית המסך > Lyrics, או פשוט גללו את המסך מלמטה למעלה ולחצו על Show או הצג לצד Lyrics.

דפי האומן השתפרו

אפל ניסתה לחקות את ספוטיפיי ושיפרה את דפי האומנים המוצגים באפליקציה. לצד המידע הרב שנוסף על כל אומן, ניתן גם ללחוץ על לחצן ה-Play שיופיע בראש העמוד של כל אומן ובאמצעותו לשמוע מעין פלייליסט שיורכב משיריו של האומן.

Deezer


מנוע המלצות יומי

בדומה לספוטיפיי, גם דיזר מנתחת את הז'אנרים אליהם האזנתם בכדי להמליץ לכם על שירים שאולי תאהבו. דיזר ריכזה את ההמלצות באזור מיוחד. במסך הראשי לחצו על Flow והתכוננו להכיר שירים חדשים.

זיהוי שירים

לא חייבים להשתמש באפליקציות שונות כדי לזהות שיר שמתנגן ברקע. גם דיזר מפעילה מנוע זיהוי שירים שמאזין, באמצעות המיקרופון במכשיר, לשיר שמתנגן בסביבה ויודע למצוא אותו במאגר השירים של דיזר. במסך הראשי של האפליקציה לחצו על כרטיסיית החיפוש ואז בחרו SongCatcher.

גם מהמחשב האישי

שירותי המוזיקה מתהדרים בעבודה בכל הפלטפורמות, גם במחשב האישי. בחודשים האחרונים השיקה דיזר אפליקציה ל-Windows 10 ובהתחברות לחשבון המשתמש שלכם תוכלו ליהנות מהפלייליסטים שלכם וממנוע ההמלצות המבוסס על טעמכם האישי. משתמשי הפרמיום יוכלו גם להוריד שירים ולהאזין להם מהמחשב גם ללא חיבור לאינטרנט.