לוח חופשות בקליק

באחד בספטמבר חזרו תלמידי ישראל אל ספסל הלימודים, אך עם בוא החגים באים גם החופשים ממסגרות החינוך השונות. אם אתם הורים לילדים הנמצאים במסגרת כזו, כדאי שימי החופש יופיעו כבר בלוח השנה בסמארטפון שלכם.

אפליקציית לוח חופשות מוסיפה ללוח השנה של גוגל את מועדי החופשות הרשמיים שמפיצים משרד החינוך ומשרד הכלכלה. ניתן גם להוסיף את החגים והמועדים היהודיים ואת התאריכים העבריים. תוכלו גם להמיר בקלות תאריך עברי ללועזי, ולהיפך.

להורדה: אנדרואיד

מסננים בחוכמה

אנחנו לא יודעים מה קורה בטלפון שלכם, אבל אצלנו מתקבלות שיחות רבות לקראת השנה החדשה, חלקן גם ממכרים ותיקים שאיך נאמר בצורה עדינה? לא באמת בראש מעייננו והם לא שמורים ברשימת אנשי הקשר שלנו. לעיתים מתקבלות גם שיחות ספאם מארגונים שונים שלהן לא בטוח שנרצה לענות.

 

כדי שנדע מי מתקשר מבעוד מועד ישנן אפליקציות שונות, ביניהן גם אפליקציית MeApp האפליקציה תדע לדווח לנו איזה כינוי קיבלנו ברשימת אנשי הקשר בטלפונים של החברים שלנו, מה שהופך את השימוש בה למסקרן יותר. רק קחו בחשבון, שאת המידע הזה לא תשיגו בחינם: עם התקנת האפליקציה היא תעלה למאגר שלה את אנשי הקשר שלכם, אחרת איך הם ידעו כיצד קראתם להם?

המפתחים עובדים בימים אלה על גרסה חדשה שצפויה לצאת עבור משתמשי אפל. הגרסה תתאים ל-iOS10 והיא מסתמכת על כלי CallKit Extension המאפשר לזהות שיחות ספאם. בנוסף, משתמשי אפל יקבלו זיהוי בזמן אמת של השיחות השונות באמצעות התראת פוש מתפרצת. כרגע נמצאת הגרסה בבחינה של חברת אפל ואנו מקווים שהיא תאושר בקרוב.

להורדה: iOS | אנדרואיד

בוחרים את המתנה המושלמת

בין אם אתם מתארחים בחג, או אם סתם בחרתם לפנק את בני המשפחה או החברים במתנה לקראת השנה החדשה, בטח יצא לכם לשבור את הראש עם ההתלבטות בבחירת המתנה.

גבר מקבל מתנה (צילום: domin_domin, GettyImages IL)
בחיים לא תנחשו מה קניתי | צילום: domin_domin, GettyImages IL

אפליקציית GiftHead תשאל אתכם כמה מאפיינים של מקבל המתנה: האם מדובר בגבר או אישה, בילדים, תינוקות, נערים או מבוגרים. לאחר עוד כמה שאלות מכווינות, כמו גם שיקלול של המיקום שלכם והרגלי הקניה (אם אתם רשומים לאפליקציה) היא תציג לכם כמה הצעות למתנה שניתן לרכוש סמוך למקום שאתם נמצאים בו. תחת המתנה יופיע תיאור קצר וגם מחיר המוצר.

להורדה: iOS | אנדרואיד 

מחזירים לאופנה את אגרות הברכה

בין הסימנים המובהקים של ראש השנה הן אגרות הברכה: אותם כרטיסים מעוצבים ומושקעים ששלחנו לחברינו לפני לא הרבה שנים. בעידן הסמארטפונים מקבלים כרטיסי הברכה את הטאץ' הדיגיטלי, אך לא לגמרי, שכן באמצעות אפליקציית JustWink ניתן אף לשלוח אותם פיזית אל תיבות הדואר.

כרטיסי הברכה באפליקציה הזו מחולקים לפי קטגוריות שונות וניתן להתאים אותם אישית באמצעות הוספת תמונה, כתיבת תוכן כרטיסי הברכה ואפילו אפשרות להוסיף הקלטה קולית. ניתן לשלוח את כרטיסי הברכה באמצעות מייל, לשתף באמצעות פייסבוק או טוויטר וגם לשלוח קישור ב-SMS. החידוש המרכזי שם, היא אפשרות ההדפסה של כרטיס הברכה ושליחתו בדואר לכתובת אמיתית, זאת כמובן בתוספת תשלום.

האפליקציה זמינה רק בשפה האנגלית, מה שאולי צפוי קצת להעיב על החוויה הישראלית. עם זאת, היא מעוצבת היטב ואנו בטוחים שהחברים שלכם ישמח לקבל מכם תשומת לב ייחודית שכזו.

להורדה: iOS | אנדרואיד

האימוג'ים קיבלו טאץ' אישי

אם אתם רוצים לשלוח ברכת שנה טובה ייחודית, אך עיצוב כרטיס ברכה היא משימה שגדולה עליכם, יתכן שתבחרו בפלטפורמות הפופולריות: ווטסאפ או אפילו מסרונים חגיגיים. כדאי להוסיף קצת יותר ייחודיות לברכה הכתובה כדאי שתנסו את Moojis - האפליקציה שתהפוך את הפרצוף שלכם לאימוג'י משעשע.

האפליקציה תדריך אתכם כיצד לצלם תמונות סלפי במצבים שונים: פרצוף שמח, מופתע, עצוב, דאק פייס ועוד. לאחר שתערכו את הצילומים, בסיוע ההוראות שיופיעו על המסך, תוכלו ליצור לעצמכם אוסף ריגשונים בדמות הפנים שלכם. אלה יופיעו בתור מקלדת נוספת במכשיר אותה תוכלו לפתוח כשאתם מתכתבים בווטסאפ, בממשק כתיבת ההודעות או בדואר האלקטרוני. משם קצרה הדרך לשלוח את האימוג'י האישי שלכם ישירות לחברים הקרובים. ההפתעה שלהם מובטחת.

להורדה: iOS | אנדרואיד