עיריית תל אביב-יפו שידרגה את אפליקציית דיווח המפגעים שלה, ואפשר מעתה לדווח על אופניים וקורקינטים חשמליים המהווים מכשול ומפריעים למעבר חופשי במדרכה או בכביש. את האפליקציה 106+ אפשר להוריד כאן

איך עובד הדיווח באפליקציה? באמצעות האפליקציה ניתן לדווח על ידי בחירת אחד מהמפגעים הנפוצים שמופיעים ברשימה או לכתוב מלל חופשי בתוספת תמונה של המפגע ושל מיקומו המדויק על גבי המפה העירונית, שנשאב מה-GPS שלכם אם תאשרו. אפשר גם להוסיף תמונה של הקורקינטים.

תהליך הדיווח מועבר אל מוקד שירות 106 ומשם ליחידת התפעול הרלוונטית. בנוסף לדיווח על מפגעים, ניתן לבדוק באמצעות האפליקציה אם רכבכם נגרר, את מיקום הרכב ואת דרכי ההגעה ממיקומכם הנוכחי. מוקד השירות 106 פלוס פועל 24 שעות ביממה, בכל ימות השבוע. פקחים אמורים להתקשר אליכם או לשלוח סמס אם יש להם שאלות נוספות, וכאשר המפגע טופל.

החל מאמצע חודש מאי אוכפת עיריית ת"א כלים שיתופיים שהושארו במרחב הציבורי בניגוד לכללים שנקבעו, ולפי הנתונים שנמסרו עד כה נתפסו כ-1,900 קורקינטים ואופניים שהועברו למחסני העירייה והחזרתם לחברות היא בכפוף לתשלום דמי שחרור לכל כלי בסך 63 שקלים אותם נדרשים לשלם החברות השונות.