רפאל כהן בן 20 מירושלים, זכה באופן מפתיע לקבל עדכון וגישה לגרסת בטא של אפליקציית המפות של גוגל, ואנחנו קיבלנו הצצה ראשונה ומאוד מעניינת למה שאנחנו צפויים לראות שם.

"לא כזה האמנתי שזה יגיע לישראל", אומר רפאל בשיחה עם NEXTER. "במקרה מצאתי את זה. ניווטתי לאיזה מקום באפליקציה ואז קפץ לי חלון שהציע לי לנסות את המסלול ב-AR. מאז בכל מסלול שאני מתכנן באפליקציה, יש כפתור קטן בצד שמציע לי להשתמש בגרסה החדשה".

אז מה אנחנו צפויים לראות שם? קודם כל תוכלו לנווט ב-AR (מציאות רבודה) - שזה אומר שבמקום להסתמך רק על מפה והנקודה, תוכלו לכוון את מצלמת המכשיר אל הרחוב ולתת להוראות הניווט להופיע על גבי התמונה המצולמת בזמן אמת - וכך תדעו בדיוק באיזה רחוב לפנות ועל איזה שביל ללכת.

בנוסף לחיצים שתראו על גבי המצולם, האפליקציה תנסה ככל הנראה לזהות איפה אתם נמצאים על ידי סריקה של האזור - וכך לוודא שלא טעיתם במיקום - לדוגמה: אם תנווטו לכיוון מגדלי עזריאלי, האפליקציה תזהה את הבניין ותדע בדיוק איפה אתם נמצאים.

"אני חושב שהנקודות שמופיעות על המסך זה בעצם ניסיון של האפליקציה לזהות אם באמת אתה נמצא ברחוב הנכון על ידי השוואה לגוגל סטריט ויו", מוסיף רפאל. "אחרי הסריקה הנקודות נעלמות ואפשר להתחיל לנווט".