אפליקציית פייסבוק כבר ידועה כזללנית סוללה לא קטנה. פעם אחר פעם היא ממוקמת במקומות הגבוהים, אם לא הראשון, בצריכת משאבי מערכת - אולם הפעם נדמה כי מדובר במקרה חריג.

בתגובה לתלונה בטוויטר הודה דייויד מרקוס, מנהל מסנג'ר, כי נמצאה בעיה באפליקציה שגרמה לצריכת אנרגיה בלתי רגילה. "בודדנו את הבעיה ותיקנו אותה בצד השרת. אם תאתחלו את מסנג'ר הבעיה צריכה להיעלם עכשיו. מצטערים מאוד", הוא כתב.


כדי לאתחל את אפליקציית מסנג'ר, היכנסו ל"הגדרות" -> "אפליקציות" (ובסמסונג לחצו מייד אחר כך על "כל האפליקציות") -> messenger -> "כפה עצירה".

למי שלא שם לב או חשב שהוא לבד, נספר שמאז אתמול הוצפה הרשת בתלונות רבות של משתמשים שטענו כי אפליקציות פייסבוק ומסנג'ר זוללות את הסוללה אפילו יותר מהרגיל. המצב היה עד כדי כך בעייתי, שרבים העדיפו להסיר את האפליקציות הסוררות ולגלוש בפייסבוק דרך הדפדפן, או להשתמש באפליקציות צד שלישי. "מחקתי את האפליקציה וגם את מסנג'ר. הסוללה חזרה לתפקוד רגיל", צייץ אחד המשתמשים בטוויטר.


מבדיקה שלנו במהלך אתמול, אפליקציות פייסבוק ומסנג'ר היו אחראיות על כמעט 40% מצריכת הסוללה. למרות שהטענו את סוללת המכשיר (LG V20) בשעות הצהריים עד ל-100%, עד השעה 8 בערב הטלפון כבר נכבה כשהוסללה הגיע לטיפות האחרונות שלה – דבר חריג בהחלט.

עוד ב-TGspot:
סמסונג הציגה מחשב שולחני עם רמקול מפלצתי
המתחרה החדשה של גופרו: LeEco


אולם מסנג'ר, כך נראה, אינה האפליקציה הבעייתית היחידה. משתמשים התלוננו כי גם אפליקציות אחרות של פייסבוק זוללות את הסוללה. אחת מהן היא Page Manager לניהול עמודים, וגם Facebook Groups לניהול קבוצות גורמות לתופעה דומה.

התקלה החלה כבר שלשום בלילה ומתרחשת בעיקר במכשירי אנדרואיד. למרות שבפועל לא יצא עדכון לאפליקציות הללו בחנות, פייסבוק ביצעה שינוי כלשהו בצד שלה, אשר גרם לבעיה הזו.

הכתבה פורסמה במקור באתר TGspot