שמועות מספרות שפעם, לפני ווייז, היתה תוכנה שרצה על המסכים המובנים ברכבים ואפשרה לנווט בלי לגמור את סוללת הטלפון הסלולרי - ושאפילו היה אפשר להשתמש בה על סמארטפונים. היום (א') הדיווחים מהעבר חוזרים בדמות גרסה חדשה של iGo, אפליקציית הניווט הישראלית הראשונה והמצליחה לא פחות מווייז.

אילוסטרציה לתצוגת נתיבים ב-iGo NextGen
הנתיבים מצוירים כמו בכביש. אילוסטרציה | צילום: מתוך אתר NNG

הגרסה החדשה, שמכונה iGo NextGen, כוללת שיפורים רבים שחלקם הם מעין יישור קו מול ווייז ואפליקציות ניווט סלולריות אחרות ואחרים מיועדים לבדל אותם מהם ולהצדיק את העובדה שמחירה 100 שקל, בעוד רוב המתחרות מוצעות חינם.

השדרוג המרכזי הוא ממשק חדש שמתאים את עצמו למכשיר עליו מריצים את האפליקציה - כך שבסמארטפונים עם מסכים קטנים היא מוצגת באופן שהטקסט יהיה גדול וקריא מספיק, בעוד על מסכי פאבלטים (סמארטפונים בגודל טאבלטים) וטאבלטים מוצגים יותר פריטים על המסך. כמו כן, היא מתאימה להצגה במכשירים ניידים במצב אנכי או אופקי, כך שמי שישתמש בה יוכל לקבוע את הסמארטפון ברכב בצורה הנוחה לו ביותר. לרכבים ממשק שונה, בעל כפתורים גדולים בהרבה, כדי להקל על השימוש ללא הסרת העיניים מהדרך.

מעבר לממשק, מגיעה הגרסה החדשה עם כמה יכולות חדשות, ביניהן חיפוש קולי בעברית, הנחיות ניווט קוליות הכוללות שמות רחובות, שורת חיפוש אחידה התומכת בכתובות (שמות רחובות) ושמות עסקים ואתרים (לעומת הגרסאות הקודמות, בהן חיפוש לפי שם עסק או אתר היה בתפריט נפרד), זכירה של הכתובות המועדפות והצעה חכמה שלהן לפי שעות הניווט האופייניות לכל אחת.

האפליקציה כוללת כמובן דיווחי תנועה, מצלמות מהירות ושאר הפרעות בדרך, המעודכנים על ידי החברה עצמה, כמו גם עדכוני מזג אוויר ותצוגה של תמרורים ונתיבים כפי שהם נראים על הכביש. אפשר גם לדווח לחברה על טעויות ועדכונים נחוצים במפות, כמו רחוב שנחסם זמנית עקב עבודות.

האפליקציה החדשה הושקה בהנוגריה ובמדינות נוספות בהן פעילה חברת NavNGo בימים האחרונים, ולישראל היא צפויה להגיע בעוד כשבוע וחצי. לכבוד ההשקה, היא תוצע להורדה חינם בסוף השבוע הבא - ימים חמישי עד שבת, ה-30 ביוני עד ה-2 ביולי. לאחר מכן היא תעלה כאמור 100 שקל להורדה לסמארטפונים, כאשר מי שקונה או שוכר מכונית עם מערכת ניווט מובנית יקבל אותה חינם.