גוגל גלאס
מזהים? מייסד גוגל, סרגיי ברין

אחת מהפונקציות המסקרנות שרבים ציפו לה אך גם חששו ממנה בגוגל גלאס, המשקפיים החכמים של גוגל, היתה היכולת לזהות פנים.

עכשיו גוגל שמה קץ להתרגשות סביב האפשרות והודיעה שלא תאפשר אפליקציות לזיהוי פנים עבור המשקפיים שלה. לפחות עד שתגבש מדיניות פרטיות חדשה. 

בואו לפייסבוק של נקסטר  

בפוסט בעמוד המפתחים שלה ובחשבון הרשמי של הפרויקט בגוגל פלוס נכתב כי אפליקציות חיצוניות שיכללו את פונקציית זיהוי הפנים לא יקבלו אישור במשקפיים.

בהסבר שפונה ישירות למפתחים ולמשתמשים נכתב: "כשהשקנו את תוכנית האקספלורר לפני שנה (במסגרתה קיבלו  את הגלאס 2,000 אנשים להתנסות ראשונית ל.א.), בסך הכל רצינו שאנשים ייקחו חלק פעיל בבניית העתיד של הטכנולוגיה הזו לפני השקתה לכלל הלקוחות. הקשבנו לכם בקפידה, ורבים הביעו גם עניין אך גם חששות סביב האפשרויות של זיהוי פנים במשקפי גלאס. כפי שגוגל כבר אומרת כמה שנים, אנחנו לא נוסיף אפשרויות לזיהוי פנים למוצרים שלנו לפני שנגבש מדיניות פרטיות חזקה. לכן, נכון לעכשיו, אנחנו לא נאשר שום משקפיים שידעו לזהות פנים".

עוד בנושא:
>> הגלאס בידינו: שיחקנו עם משקפי גוגל
>> נחשף: זה מה שתראו במשקפי גוגל

מוקדם יותר החברה הודיעה גם כי לא תאפשר למפתחים ליצור אפליקציות שיכבו את תצוגת המסך בזמן שמשתמשים במשקפיים החכמים. זאת במטרה למנוע מהם לצלם תמונות או וידאו בחשאי, ללא ידיעת המצולמים או הסביבה.

בינתיים גוגל כבר החלה בגיבוש מדיניות פרטיות עבור המשקפיים, כרגע היא הכניסה רק את הסעיפים הנוגעים בדברי הסתה, הימורים ותוכן בוטה (אלה שכבר קיימים היום עבור אפליקציות אנדרואיד).

אך עם זאת, לא ברור מתי תגובש אותה מדיניות חזקה עליה דיברו בפוסט והאם היא בכלל נמצאת בעבודה. אין ספק כי מדובר באפשרות שתהפוך את המשקפיים לגאדג’ט עוצמתי ונחשק מאוד, אך במקביל יעורר לא מעט בעיות, כפי שכבר עורר עוד בטרם השקתו.

מספר הנחיות למפתחים עבור אפליקציות לגוגל גלאס: