אפליקציית המסרים המיידיים וואטסאפ היא אחד הכלים השימושיים ביותר בסמארטפונים שלנו. אבל אפשר להפוך אותה לשימושית אפילו יותר בעזרת אפליקציות ה"מתלבשות" עליה ומוסיפות לה תכונות שימושיות. הנה כמה מהן.

Customute – משתיקים את הקבוצות

מחיר: חינם | מפתח: Or Bin | הורדה לאנדרואיד

עם כל הכבוד ליתרון המשמעותי בוואסטאפ, עשרות הקבוצות הנוצרות סביב נושאי עניין משותפים, קרבה משפחתית או מקום עבודה, מציבה בפני המשתמש בעיה גדולה בניסיון להשתלט על ההודעות המיותרות המגיעות מהקבוצות הללו. במקום להסתפק בזמני ההשתקה המובנים של האפליקציה, מדוע שלא תתאימו את האפשרות להשתיק אותם לצרכים שלכם?

האפליקציה הזו תאפשר לכם לקבוע את כמות הדקות, שעות ואפילו ימים להשתקת קבוצה מסויימת. כך, לדוגמה, תוכלו לקבוע שקבוצת הלימודים תחזור להציק לכם רק לקראת תקופת המבחנים, קבוצת העבודה תשאר בשקט עד הבוקר וכדומה. עם זאת, חשוב להבהיר כי כניסה לאפליקציה עדיין תציג את ההתראות השונות, כך שסביר להניח שפשוט תקראו אותן במועד המתאים לכם.

יתרון: האפשרות להשתיק קבוצות אינה חדשה, אך אנחנו אהבנו את האפשרות לבצע את ההשתקה גם למספר דקות בודדות, או לקבוע שבשעה 8 בבוקר כולם יוכלו לחזור ולהציק לנו.

חסרון: החסרון המשמעותי ביותר לחלק רב מהמשתמשים הוא העובדה שעל מנת להשתמש באפליקציה, יש לאפשר לה הרשאות רוט - כלומר: אם המכשיר שלכם אינו פרוץ, האפליקציה כלל אינה רלוונטית עבורכם.

עוד ב-Geektime:

Paint for Whatsapp – למשתמשים היצירתיים

מחיר: חינם | מפתח: Mizu Software Solutions | הורדה לאנדרואיד

דמיינו לכם את המקרה הבא: אתם משוחחים עם חבר ורוצים להמחיש לו משהו. אתם לא יכולים לצלם את האלמנט, כך שעליכם להתחיל לזרוק תיאורים מפורטים ככל האפשר, על מנת שהצד השני יקבל מושג קלוש על מה אתם מדברים - וגם זה רק במידה ואתם אכן יכולים לתאר זאת.

כפי ששמה של האפליקציה הזו מרמז, כעת תוכלו להעביר את המסרים שלכם באמצעות ציורים. על מנת להתחיל לצייר יהיה עליכם לבחור בגלריה ולאחר מכן באפליקציה החדשה שהתקנתם. בשלב זה ייפתח חלון חדש שיאפשר לכם לצייר את כל מה שתרצו ובלחיצת כפתור לשלוח זאת אל איש הקשר איתו אתם משוחחים.

יתרון: בעוד שבשורה התחתונה מדובר על אפליקציית ציור חיצונית סטנדרטית, העבודה הנוחה והשיתוף המהיר עם Whatsapp היא היתרון המשמעותי בה.

חסרון: בניגוד לתוכנות צ'אט ישנות שהגיעו עם האופציה מובנית, כאן לא תוכלו לצייר ביחד עם חבריכם, אלא רק לשלוח להם ציורים שלכם.

Z – לשדרג את הצלילים

מחיר: חינם | מפתח: ZAUSAN Innovación Tecnológica | הורדה לאנדרואיד

למרות שלפני כמה וכמה חודשים הוסיפה Whatsapp את האפשרות לשלוח הודעות קוליות בין המשתמשים, בוודאי תשמחו לגלות שקיימת דרך למצות את הפוטנציאל מאחורי אפשרות שליחת הקול. האפליקציה הזו תאפשר לכם להקליט צלילים, כרגיל, או לבחור צליל מיוחד מהגלריה.

באמצעותה, תוכלו לשלוח לחבריכם צלילים המתאימים לסיפורים שלהם, במטרה להמחיש את דעתכם בעניין. צליל "פספוס" לפגישה שלא הלכה טוב, צליל צחוק מרושע על הישגים או כמובן, צליל של צרצר עבור בדיחה לא מצחיקה. האמת, לא ברור לנו איך הצלחנו לתקשר עם חברינו לפני השימוש במוצר הזה.

יתרון: אם אתם לא מצליחים לראות את היתרון המשמעותי בשליחת צלילים כחלק מהשיחה, האפליקציה כנראה אינה עבורכם. במידה וגם אתם, כמונו, מתלהבים מהמוצר, בוודאי תשמחו לגלות שהוא תומך בעוד כמה אפליקציות צ'אט על המכשיר שלכם.

חסרון: לצערנו, האפליקציה קרסה לנו כמה וכמה פעמים, מה שהוביל אותנו לוותר על הצליל ופשוט לכתוב את מה שרצינו להגיד.

 

Drawto for WhatsApp - מציירים גם באייפון

מחיר: חינם | מפתח: Local Network Media | הורדה לאייפון

הקדשנו שעות רבות לחיפוש "תוסף" ל-Whatsapp גם עבור משתמשי האייפון, שאינו דורש מכשיר פרוץ. בסופו של דבר, מצאנו מוצר דומה לאחת מהאפליקציות שהוצעו למערכת אנדרואיד, המאפשר למשתמשים לשתף את הציורים השונים שלהם בצורה פשוטה, יחסית.

לאחר פתיחת האפליקציה וסיום הציור, לחיצה על אחד מהכפתורים תאפשר לכם לשמור את התוצר אל אלבום התמונות, או להעלות אותו אל שרת ייעודי ולהעתיק את הקישור, אותו תוכלו להדביק בחלון השיחה. אמנם התהליך נשמע מסורבל, אבל לאחר כמה ציורים מתרגלים אליו – ואין ספק שהוא יכול לשדרג את חווית השיחה שלנו.

יתרון: במידה ובחרתם להעלות את התמונה לשרת, המשתמש יוכל לצפות בתהליך הציור כולו ולא רק בתוצר המוגמר, אלמנט שמצאנו כנחמד עוד יותר מסתם ציור פשוט.

חסרון: החברה מבהירה כי התמונות מועלות לשרת פומבי הזמין לכלל המשתמשים ויש באפשרותה להציג את הציורים הטובים ביותר באתרה. לכן, לא מומלץ לחשוף פרטים אישיים בציור, לפחות לא מספרי כרטיסי אשראי או סיסמאות.

הכתבה התפרסמה במקור באתר Geektime