מה הייתם עושים אם לא הייתם מצליחים לפתור קובייה הונגרית? סביר להניח שמתייאשים וזורקים אותה במגירה כדי שתעלה אבק. איתיאל מימון, חייל צה"ל בן 19 וחצי, החליט למצוא פתרון לבעיה ופשוט פיתח בעצמו אפליקציה שתסביר לכל העולם איך פותרים את הקובייה המעצבנת.

את הגרסה הראשונה לאפליקציה הוא הוציא כבר בגיל 15. "זה התחיל מצורך אמיתי. אני בעצמי רציתי לדעת איך לפתור את הקובייה ולא היה משהו טוב בעברית שהוא מספיק מובן", מספר מימון בשיחה עם NEXTER. "נכנסתי לגוגל ובדקתי איך פותרים קובייה הונגרית והכל היה באנגלית. החלטתי לתרגם את הכל ולפתח אפליקציה לקהל הישראלי".

את הכל למד מימון בעצמו ממדריכים שונים ברשת. "במקביל לשירות הצבאי אני עובד כפרילנסר. אני בונה אפליקציות ללקוחות שפונים אליי. את הכל למדתי לבד, התחלתי בגיל 15. הכל דרך האינטרנט, דרך מדריכים ביוטיוב ואתרים שונים".

"הרבה מאוד ישראלים התלהבו מזה. בהמשך הוצאתי גם גרסה באנגלית ואז התחילו הורדות מכל העולם", הוא מציין, ומספר שעד כה הגיע למיליון הורדות. "את הגירסה הראשונה לקח לי לייצר חצי שנה בערך. היום זה קיים ב-16 בשפות, חלק מאלה שתרגמו את הגרסאות השונות הם אנשים קרובים שאני מכיר".

ומה עם כסף? אפשר לומר שכחייל הוא מרוויח דמי כיס לא רעים. "יש לי פרסומות, אני מרוויח מזה כסף וזה משתנה מחודש לחודש, אבל זה לא כל כך הרבה".

בפוסט שכתב בעמוד הפייסבוק שלו הוא שיתף את חבריו בתחושות: "שתבינו עד כמה מיליון זה גדול. אתם יכולים להקיף את כדור הארץ 78 פעמים ועדיין לא לעבור מיליון קילומטרים. לטוס פעמיים וחצי לירח! קחו את כל האנשים שחיים באיסלנד, מלטה והמלדיביים ובקושי תגיעו למיליון".

האפליקציה קיימת כרגע למכשירי אנדוראיד בלבד, אך לדבריו של מימון גרסה לאייפונים צפויה לצאת כבר בחודש הקרוב.