שירותי הניווט של גוגל בישראל
הגעת ליעד. שירותי הניווט של גוגל בישראל

מתחרה נוסף לתחום הניווט בישראל: גוגל הפעילה אמש (ג'), את שירותי הניווט שלה למכשירי האנדרואיד וה-iOS בארץ דרך אפליקציית Google Maps. השירות של גוגל קיים כמעט בכל מכשיר אנדרואיד הנמכר בארץ ובעולם ומספק יכולות ניווט מלאות ובחינם עם הנחיות קוליות בעברית ובאנגלית בהתאם לסוג המכשיר וגרסת מערכת ההפעלה. ניתן אף להכתיב את כתובת היעד בפקודות קוליות בעברית וכן לראות דיווחי תנועה בזמן אמת על המפה. מלבד אלה יש גם ניווט רגלי, מסלולים אלטרנטיביים חיפוש נקודות עניין ועוד.

השירות הושק בארה”ב עוד בשנת 2009 אולם עד כה הוא היה חסום בישראל. השירות כולל מפות של כל העולם כך שניתן לנדוד עם המכשיר ולעבוד עם המפות ולצפות באתרים דרך Google Steat View ללא צורך בהורדה או בעדכון, אולם הוא כן דורש תקשורת אינטרנט דרך WiFi או דור 3.

שירות הניווט של גוגל, Google Navigation מצטרף ל-Waze הפופולרית וכן ה-M8 של טלמפ שהושקה בחודש שעבר בישראל וכוללת מגוון של שירותים כמו נקודות עניין, איתור חנייה ועוד. גם NNG הכריזה בשבוע שעבר על השקת ה-iGo Primo במכשירי האנדרואיד אשר פעילה מזה זמן גם מכשירי האייפון, אולם היא אינה ניתנת בחינם.

שירות הניווט מופרד מה-Google Maps ולכן כדי לנווט יש לחפש את הכתובת הרצויה במפה ומשם ללחוץ על קבלת הנחיות לנסיעה ומשם לכפתור הניווט. את האפליקציה ניתן גם להוריד למכשירי iOS דרך האפסטור, ולמי שאין ברשותו את האפליקציה במכשיר האנדרואיד, יכול להוריד דרך הגוגל פליי.

לכל הכתבות באתר TGspot