מידי כמה זמן גוגל משחררת משחקים שאולי נראים קלילים ופשוטים לתפעול, אבל מאחורי הקלעים נעשה בהם שימוש בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת בינה מלאכותית וראייה ממוחשבת. בפרויקט האחרון מתוצרתה, שנקרא Emoji Scavenger Hunt, תצטרכו להשתמש במצלמת הסמארטפון שלכם על מנת ללכוד אימוג׳ים בחיים האמיתיים.

מקליקים על הקישור הזה ומתחילים לשחק בנייד בלי להתקין כלום.

מגרש המשחקים של גוגל

Emoji Scavenger Hunt הוא משחק מבוסס דפדפן שעושה שימוש בלמידת מכונה ורשת עצבית כדי לנסות ולנחש מה מצלמת הסמארטפון שלכם רואה בזמן אמת. בעצם מדובר בסוג של ״חפש את המטמון״ גרסת האימוג׳י; בכל סיבוב יוצג בפניכם אימוג׳י של חפץ מסוים – נעל, עט או שעון, כשיש לכם זמן מוגבל למצוא את הפריט בחיים האמיתיים ולכוון אליו את המצלמה, על מנת לעבור לשלב הבא. תוך כדי תהליך החיפוש גוגל משוויצה ביכולות שלה, כך שאם לדוגמא תכוונו את המצלמה על פריט אחר כמו משקפיים או מסך המחשב, היא תגיד לכם במה מדובר.

מהנסיונות שלנו, ברוב המקרים המשחק עבד לא רע וזיהה נכון את הפריטים בשבריר שניה, אם כי ניתן לתעתע על המנגנון די בקלות – ואם אין לכם סמארטפון נוסף בנמצא לדוגמא, גם שלט הטלוויזיה תופס. כמו כן, במקרה מסוים נדרשנו למצוא קערת קורנפלקס – ולמרות שכיוונו את המכשיר ישירות לאחת כזו – לא הייתה התאמה ולכן נפסלנו בשלב.

בסופו של דבר מדובר בפרויקט ניסיוני, אחד מתוך אלפי פרויקטים שזמינים כיום במגרש המשחקים של גוגל שהושק לפני קרוב לשלוש שנים. דוגמאות נוספות לפרויקטים מעניינים שנוצרו על ידי גוגל הם Chrome Music Labs; מעבדת מוסיקה המאפשרת לכל אחד, גם בלי רקע מוסיקלי, להתנסות בסאונד ובמוסיקה ואף ליצור מנגינות מרשימות; Quick Draw, משחק מבוסס למידת מכונה שבו יש לכם 20 שניות בלבד לשרבט ציור כלשהו ועל המערכת לנחש במה מדובר באמצעות שימוש ברשת עצבית מלאכותית ו-AutoDraw – צייר חכם שיודע לזהות באופן אוטומטי מה אתם מנסים לצייר, וישפצר את הציור כך שהוא יראה הרבה יותר מקצועי.

פורסם ב-Geektime

עוד ב-Geektime
למה אני עדיין מהמר על Web Components? (וגם אתם צריכים להתחיל לחשוב להשתמש בהם)
פורסמה רשימת 100 מקומות העבודה הטובים בישראל, פייסבוק במקום ה-12

גם אם הוא לא מושלם, Emoji Scavenger Hunt בהחלט מרשים ביכולותיו, ומציע אחלה דרך להעביר את שביזות יום א׳ עם החבר׳ה במשרד. שימו לב רק שלמרות שהמשחק תומך בגרסת דסקטופ של הדפדפן, הוא אידיאלי לשימוש באמצעות דפדפן הסמארטפון. כך שאם אתם קוראים את הכתבה הזו דרך המחשב, תפתחו את הכתבה בשנית דרך הסמארטפון כדי ליהנות מחוויית המשחק כמו שצריך, כאן.