מבחר האפליקציות המצומצם יחסית למערכת ההפעלה של מיקרוסופט הוא אחת הסיבות העיקריות לכך שמשתמשים רבים חוששים לעבור אליה. אך המבחר הולך וגדל בקצב שגם הוא הולך וגדל. בסוף השבוע עדכנה מיקרוסופט כי מספר האפליקציות בחנות למכשירי Windows Phone עבר את ה-300,000.

נציג מטעם החברה אמר לבלוג הטכנולוגיה The Next Web כי ההישג נרשם נכון לסוף יוני - שישה חודשים בלבד לאחר ההגעה ל-200,000 אפליקציות בחנות. לשם השוואה, ההגעה מ-100,000 ל-200,000 אפליקציות לקחה שנה וחצי, מאז יוני 2012 - פי שלושה מהזמן שלקח הפעם.

"רק בשנה האחרונה גדלו חנויות האפליקציות למערכות Windows (למחשבים) ו-Windows Phone (לסמארטפונים) ב-94%, בעוד מספר המפתחים הפעילים גדל ב-50%", אמר הנציג.

בין האפליקציות שנוספו לחנות בחצי השנה האחרונה ניתן למנות את מסנג'ר של פייסבוק (שהחליפה את התמיכה המובנית בצ'ט פייסבוק באפליקציית ההודעות של המערכת), אפליקציית רצועות הכושר של FitBit, אפליקציית ההודעות של בלקברי, אפליקציית התחבורה הישראלית Moovit וגם האפליקציה הרשמית של מאקו.

למרות ההתרחבות, עדיין חסרות אפליקציות רבות ל-Windows Phone, כגון פייסבוק, יוטיוב, גט-טקסי ואחרות. בחודש שעבר חשפה אפל כי בחנות שלה יש 1.2 מיליון אפליקציות - פי ארבעה מהמספר אליו הגיעה מיקרוסופט. בחנות של גוגל כמיליון וחצי אפליקציות - פי חמישה.