"סטוריז מאפשר לכם לשתף סדרה של תמונות או סרטונים שיעלמו אחרי 24 שעות", כך הציג מארק צוקרברג בחשבון הפייסבוק שלו בגאווה את ההעתקה הבוטה מסנאפצ'ט, שתופיע גם לכם באינסטגרם.

צוקרברג לא מציין את השם המפורש של המתחרה שמביסה אותו בצפיות בווידאו, אבל הבחירה בשם "סיפור", די זהה למה שסנאפצ'ט מציעה. סטוריז (סיפורים) הוא דרך חדשה לשתף תמונות וסרטונים באינסטגרם, לקשקש עליהם, להוסיף אימוג'י ופילטרים ולשתף לזמן מוגבל.

קווין סיסטרום, מנכ"ל אינסטגרם, פשוט הודה שמדובר באותו דבר. "לסנאפצ'ט מגיע כל הקרדיט", הוא אמר בראיון לטקראנץ'.

אז איך זה עובד?

קודם כל, לא בטוח שזה עובד לכם בכלל. כמו הרבה שירותים אחרים, גם סטוריז מתפרש בהדרגה לכלל האנשים שיש להם אינסטגרם, וייתכן שיחלפו כמה ימים עד שתראו את זה.

אם אתם מאלה שכבר זכו לקבל את האפשרות החדשה, אתם תראו בחלק העליון של המסך תמונות של חברים שלכם מוקפים בעיגול. זה אומר שהם פירסמו "סיפורים" חדשים. לחיצה על אחד מהחברים שלכם תציג את התמונה או הסרטון הראשון בסיפור, וכל לחיצה נוספת תעבור ביניהם. נשמע מוכר? כן. בדיוק ככה סנאפצ'ט עובדת. החלקה ימינה או שמאלה תעבור בין החברים השונים.

אינסטגרם סטוריז
אינסטגרם סטוריז

אם אתם רוצים לפרסם "סיפור", תוכלו להקיש על כפתור הפלוס שמוקף בעיגול בפינה השמאלית-עליונה של המסך.

אינסטגרם סטוריז
אינסטגרם סטוריז

אפשר לצלם תמונה או וידאו (אבל עדיין לא לשים אוזני כלב או אפקטים אחרים על הפנים). אחר כך אפשר לקשקש עליו בצבעים שונים, להוסיף כיתובים ואימוג'י (ואותם להזיז ולשנות את הגודל), להחליק את האצבע משמאל לימין בשביל להוסיף פילטרים של צבעים ואז לשגר לעולם. בדיוק כמו בסנאפצ'ט, הסיפורים שלכם ייעלמו אחרי 24 שעות. ככה פשוט.

אין תמונה
אינסטגרם סטוריז

פה מורידים אינסטגרם, אם עדיין אין לכם. פה מורידים סנאפצ'ט.